Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIPuławski Bieg Tropem Wilczym w maju

Puławski Bieg Tropem Wilczym w maju

Puławski Bieg Tropem Wilczym w maju

Nasze miasto w tym roku dołącza do ogólnopolskiego biegu Tropem Wilczym. Jest to inicjatywa organizowana dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zazwyczaj tego rodzaju imprezy organizowane są w okolicach daty Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a więc 1 marca, jednak w tym roku, ze względu na pandemiczne obostrzenia tropem wilczym będzie można pobiec nieco później. Inicjatywę zaplanowano bowiem na niedzielę 16 maja.

Lokalnym organizatorem wydarzenia jest Fundacja BezMiar, która posiada 130 pakietów startowych dla chętnych biegaczy. Bieg główny zaplanowano na 5-kilometrowej trasie, ponadto planowany jest również symboliczny dystans 1963 metrów oraz specjalnie dla maluchów 196,3 metra. Organizatorzy zapewniają, że są przygotowani na różne warianty w zależności od obowiązujących w maju obostrzeń epidemicznych. Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w biegu oraz wnoszenia opłat są opisane na stronie internetowej Fundacji BezMiar oraz na jej Facebookowym profilu. Bieg Tropem Wilczym wspierają między innymi miasto Puławy oraz Powiat Puławski.

Foto archiwalne

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.