Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIPomoc terytorialsów dla seniorów na święta

Pomoc terytorialsów dla seniorów na święta

Pomoc terytorialsów dla seniorów na święta

Tegoroczne święta wielkanocne będą kolejnymi, które upłyną pod znakiem restrykcji pandemicznych i reżimu sanitarnego. To czas szczególnie trudny dla osób starszych, samotnych i chorych. Dlatego już po raz drugi żołnierze drugiej Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej organizują akcję “Łączymy na święta”.

Dzięki temu projektowi osoby starsze i schorowane, które z powodu pandemii nie będą mogły zobaczyć swoich bliskich “na żywo”, połączą się z nimi przez internet. Pomogą im w tym właśnie terytorialsi. Żołnierze wspierają w ten sposób pozostających pod ich opieką kombatantów, pacjentów lubelskich szpitali, podopiecznych domów seniora, jak równiez wszystkie osoby, które o tego rodzaju pomoc poproszą. Wizyty u seniorów odbywają się oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

To już druga tego typu akcja terytorialsów. Poprzednio lubelscy żołnierze pomagali osobom starszym łączyć się online z ich bliskimi podczas świąt Bożego Narodzenia. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie w DPS-ach oraz placówkach medycznych. Podczas tegorocznej akcji wpłynęło już ponad 40 wniosków od seniorów o tego rodzaju wsparcie, akcja potrwa do Poniedziałku Wielkanocnego.

Foto: 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.