Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTWisła Puławy zremisowała z Podhalem Nowy Targ

Wisła Puławy zremisowała z Podhalem Nowy Targ

Piłkarze Wisły Puławy w sobotę walczyli o dwudzieste piąte zwycięstwo w sezonie. Zadanie nie było jednak łatwe – puławianie mierzyli się w Nowym Targu z zespołem miejscowego Podhala.

Przewaga optyczna w meczu należała do wiślaków – to oni konstruowali więcej akcji i oddawali próby strzałów na bramkę graczy z Podkarpacia. Ich wysiłki nie przynosiły jednak skutków. Swoje szanse mieli między innymi Adrian Paluchowski, Emil Drozdowicz czy Łukasz Kacprzycki. Żaden z nich nie dał jednak prowadzenia Wiśle. Nieoczekiwanie to gracze Podhala pierwsi cieszyli się z gola. W 40. minucie jeden z piłkarzy nowotarskiego zespołu strzałem z dystansu zaskoczył strzegącego puławskiej bramki Piotra Owczarzaka. Od tego momentu puławianie musieli więc nadrabiać straty. Na przerwę schodzili z niekorzystnym wynikiem 0:1.

Po zmianie stron gracze Wisły dalej próbowali swoich szans. Ich wysiłki odniosły rezultat w 62. minucie. Wtedy to po indywidualnej akcji wyrównującą bramkę dał Wiśle Przemysław Skałecki. Wiślacy ruszyli do ataku, jednak w tym meczu dobrze spisywał się bramkarz Podhala. Puławianie nie dali rady wyjść na prowadzenie i musieli zadowolić się remisem.

Podhale Nowy Targ – Wisła Puławy  1:1   (1:0)

Gole: Serafin 40 – Skałecki 62

Wisła: Owczarzak- Kuban- Pielach, Cyfert, Cheba, Drozdowicz (81 Wiech), Bartosiak (63 Ednilson), Skałecki, Kasprzycki (83 Zając), Kondracki (63 W. Puton), Paluchowski

Już w środę graczy Wisły czeka kolejne trudne spotkanie, ich rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg.