Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTSrebro reprezentanta Wisły Puławy w podnoszeniu ciężarów

Srebro reprezentanta Wisły Puławy w podnoszeniu ciężarów

W weekend w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 17 – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Podczas zawodów srebro zdobył reprezentant Wisły Puławy, Mateusz Zawisza.

Sportowiec z puławskiego klubu zajął drugie miejsce w kategorii 73 kilogramów. Mateusz uzyskał w dwuboju wynik 250 kilogramów. Po konkurencji rwania puławski zawodnik był trzeci z niewielką stratą do drugiego miejsca. W podrzucie Zawisza był bezkonkurencyjny i poprawił swój rekord życiowy aż o 8 kg. Ten rezultat dał puławianinowi drugą pozycję w dwuboju.

Puławską Wisłę w Biłgoraju reprezentowali także Aleksandra Ślusarska, Karolina Sobczyk i Wiktor Stańczyk. Klub z naszego miasta zajął 11. miejsce w klasyfikacji drużynowej.