HomeSPORTAzoty przegrały w Lidze Europy

Azoty przegrały w Lidze Europy

Szczypiorniści Azotów Puławy we wtorkowy wieczór podejmowali we własnej hali zespół Füchse Berlin w 2. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej.

Zespół z Niemiec to utytułowana drużyna, mająca na swoim koncie między innymi dwa puchary EHF z sezonów 2014/15 oraz 2017/18. Puławianie z pewnością nie byli więc przed tym starciem stawiani w roli faworytów. Mimo to gospodarze rozpoczęli mecz ambitnie. W pewnym momencie azotowcy prowadzili nawet 8:4. Gracze z Berlina nie dawali jednak za wygraną i jeszcze przed przerwą zdołali zmniejszyć stratę do puławskich piłkarzy ręcznych. Po pierwszej połowie na tablicy wyników nieoczekiwanie widniał rezultat 13:11 dla szczypiornistów Azotów.

W początkowych fragmentach drugiej części meczu oba zespoły szły łeb w łeb. W miarę upływu czasu coraz bardziej inicjatywę zaczęli jednak przejmować goście, co przełożyło się także na tablicę wyników. Ostatecznie pomimo dobrego początku puławian szczypiorniści z Berlina zwyciężyli wyraźnie 32:24. Rewanż odbędzie się w następny wtorek w Niemczech. Najlepszym strzelcem w drużynie Azotów był Michał Jurecki, który rzucił 6 bramek.

Azoty Puławy – Füchse Brlin 24:32 (13:11)

Azoty-Puławy: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki – Jurecki, Akimenko, Przybylski, Kowalczyk, Rogulski, Podsiadło, Dawydzik, Fedeńczak, Jarosiewicz, Zivkovic, Łangowski, Bachko, Gumiński