HomeSPORTPorażka Wisły w ostatnim meczu 2021 roku

Porażka Wisły w ostatnim meczu 2021 roku

W niedzielę piłkarze Wisły Puławy rozegrali swój ostatni mecz w tym roku w ramach rozgrywek eWinner 2 ligi. Ich rywalem na wyjeździe był zespół Garbarni Kraków.

Puławianie rozpoczęli fatalnie. Już w 9.  minucie Garbarnia objęła prowadzenie w polu karnym faulował Piotr Lisowski, sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Rzut karny skutecznie egzekwował Michał Klec.

Kilka minut później wiślacy mogli przegrywać już 0:2, jednak na szczęście dla nich piłka po strzale Jakuba Kuczery uderzyła w słupek. Puławianie próbowali konstruować akcje ofensywne, jednak nie przynosiło to spodziewanych efektów. Pod koniec pierwszej połowy gracze z Krakowa podwyższyli prowadzenie po indywidualnej akcji Michała Feliksa.

Do przerwy puławianie tracili więc do rywali już dwie bramki.

Druga połowa była bardziej dynamiczna w wykonaniu piłkarzy z Puław. Ich wysiłki wreszcie przyniosły rezultat w 63. minucie. Zamieszanie w polu karnym Garbarni po rzucie rożnym wykorzystał Ariel Wawszczyk, który wpychając piłkę do bramki gospodarzy zdobył kontaktową bramkę dla Wisły i dał nadzieję puławianom na wywiezienie z Krakowa choćby jednego punktu.

Wiślacy ruszyli do ataku, by doprowadzić do remisu. Swoje okazje mieli między innymi Ednilson Furtado czy Emil Drozdowicz, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie krakowskiej obrony. Wiślacy do końca spotkania nie dali już rady wyrównać i przegrali swój ostatni mecz w 2021 roku w 1:2.

Garbarnia Kraków – Wisła Puławy 2:1 (2:0)

Gole: Klec 9(k), Feliks 37 – Wawszczyk 63

Wszystko wskazuje na to, że podopieczni Mariusza Pawlaka przerwę zimową spędzą we w miarę bezpiecznej odległości punktowej od strefy spadkowej. Po rozegranych 20 spotkaniach na swoim koncie mają 26 punktów, co daje im póki co 10, lokatę, jednak po dograniu przez sąsiadów z tabeli zaległych spotkań pozycje te albo utrzymają albo co jest możliwe przesuną się o 1. lokatę niżej.

Wisła: Socha- Kubań, Cyfert, Wawszczyk, Lisowski (46 Gałązka), Ruiz-Diaz (46.Banach), Bartosiak (85 Brykowski), Kondracki (70 Konc), Ednilson Furtado, Carlos Daniel, Drozdowicz