Puławy .online - tym żyje miasto
HomeSPORTNabór wniosków o stypendium wojewódzkie w dziedzinie sportu

Nabór wniosków o stypendium wojewódzkie w dziedzinie sportu

Nabór wniosków o stypendium wojewódzkie w dziedzinie sportu

Wraz z początkiem roku ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych Województwa Lubelskiego za osiągnięcia w 2021 roku. O wsparcie mogą się starać sportowcy, którzy w chwili osiągnięcia swojego wyniku nie mieli ukończonych 27 lat, zrzeszeni w klubach i związkach sportowych na terenie Lubelszczyzny.

Stypendium może otrzymać m.in. zawodnik, który znalazł się w pierwszej ósemce swojej konkurencji na igrzyskach olimpijskich bądź paraolimpijskich. Wsparcie może również trafić do osób, które zajmowały w minionym roku miejsca medalowe w Mistrzostwach Świata, Europy lub Polski, zarówno w rywalizacji seniorskiej, jak i juniorów w dyscyplinach sportowych objętych programem igrzysk olimpijskich. Kwoty stypendiów są uzależnione od indywidualnych osiągnięć danego zawodnika i mogą wynieść od 100 do 1500 złotych miesięcznie.

Termin składania wniosków o stypendia sportowe upływa wraz z końcem stycznia, dokumenty zostaną zaś rozpatrzone do końca marca. Można je składać osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego lub przesłać pocztą. Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania wniosków oraz niezbędne formularze można znaleźć na stronie Departamentu Promocji Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego promocja.lubelskie.pl.

Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.