Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIŹródła ciepła i spalania paliw – to trzeba zgłosić

Źródła ciepła i spalania paliw – to trzeba zgłosić

Źródła ciepła i spalania paliw – to trzeba zgłosić

Sezon grzewczy w pełni, warto więc przypomnieć o nowym obowiązku, który od lipca zeszłego roku spoczywa na właścicielach oraz zarządcach nieruchomości w związku z ogrzewaniem budynków.

Wszyscy posiadacze budynków są zobowiązani do zgłoszenia źródła ciepła oraz rodzaju używanego do tego paliwa. Informacje dotyczące tych zagadnień są gromadzone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, która jest prowadzona przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Odpowiedniego wpisu można dokonać elektronicznie, bezpośrednio do Centralnej Ewidencji, deklarację można wypełnić także pisemnie, w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania.

W deklaracji uwzględnia się wszystkie źródła ciepła i spalania paliw, które znajdują się w budynku, niezależnie od tego, czy są one używane czy też nie. Właściciele nowo powstałych nieruchomości na złożenie deklaracji mają tylko 2 tygodnie od momentu zainstalowania i uruchomienia danego źródła ciepła, pozostali muszą to zrobić do końca czerwca. Brak podania informacji o stosowanych źródłach ciepła w terminie może skutkować mandatem w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.