Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTPorażka Wisły z rezerwami Zagłębia Lubin

Porażka Wisły z rezerwami Zagłębia Lubin

W niedzielne popołudnie piłkarze Wisły Puławy na własnym stadionie podejmowali zespół rezerw Zagłębia Lubin w 6. kolejce rozgrywek eWinner 2. ligi.

Pierwsze fragmenty spotkania wyraźnie przebiegały pod dyktando puławian. Starania wiślaków przyniosły skutek w 21. minucie, kiedy to akcja duetu Ednilson-Klichowicz przyniosła efekt w postaci gola strzelonego przez tego drugiego zawodnika. Kilkanaście minut później goście dość nieoczekiwanie wyrównali w pozornie niegroźnej dla gospodarzy sytuacji, autorem gola wyrównującego dla „Miedziowych” był Bartłomiej Kłudka. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem.

Gracze Zagłębia wyszli na prowadzenie w 73. minucie za sprawą dobrze wyegzekwowanego rzutu karnego, który odgwizdał sędzia po faulu Majewskiego. Autorem gola był Rafał Adamski. 10 minut później goście mogli powiększyć swoje prowadzenie, ponieważ sędzia odgwizdał na ich rzecz kolejną „jedenastkę”. Tym razem jednak strzegący bramki Wisły Albert Posiadała obronił strzał Adamskiego. Wiślacy nie zdołali już jednak wyrównać i przegrali to spotkanie 1:2. Puławski zespół w sześciu dotychczasowych spotkaniach ligowych ma na koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki. Kolejnym przeciwnikiem puławian będzie w sobotę Polonia Warszawa.

Wisła Puławy – Zagłębie II Lubin 1:2 (1:1)

Bramki: Klichowicz 21 – Kłudka 35, Adamski 73 (k)

Wisła: Posiadała – Cheba, Wiech, Majewski, Przywara (46 Kołtański), Ednilson (62 Banach), Kona, Puton, Papikyan (46 Gvozdenovic), Klichowicz (62 Paluchowski), Retlewski (76 Josino)