Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWOT zaprasza na spotkanie dla chętnych rekrutów

WOT zaprasza na spotkanie dla chętnych rekrutów

WOT zaprasza na spotkanie dla chętnych rekrutów

Trwająca w sąsiedniej Ukrainie wojna jest jednym z czynników wzrostu zainteresowania wśród Polaków szeroko pojętą służbą wojskową. Jedną z możliwości pełnienia czynnej służby wojskowej jest wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.

Osoby, które byłyby zainteresowane tego rodzaju służbą powinny udać się na spotkanie, które zaplanowano w czwartek 2 lutego w siedzibie puławskiego Starostwa Powiatowego w godzinach od 9:00 do 13:00. W spotkaniu wezmą udział członkowie Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 22. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie. Żołnierze będą do dyspozycji wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wygląda służba terytorialsów “od kuchni”. Osoby zainteresowane będą mogły poznać wymagania, jakie stawia się przed kandydatami do wstąpienia w szeregi WOT oraz zasadach naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 22. Batalionu Lekkiej Piechoty.

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej utworzonych w 2017 roku jest obrona i wsparcie lokalnych społeczności. W czasie pokoju terytorialsi biorą udział w zwalczaniu sytuacji kryzysowych, powstałych na przykład w wyniku klęsk żywiołowych.

Grafika: WOT

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.