Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIWOT zaprasza na spotkanie dla chętnych rekrutów

WOT zaprasza na spotkanie dla chętnych rekrutów

WOT zaprasza na spotkanie dla chętnych rekrutów

Trwająca w sąsiedniej Ukrainie wojna jest jednym z czynników wzrostu zainteresowania wśród Polaków szeroko pojętą służbą wojskową. Jedną z możliwości pełnienia czynnej służby wojskowej jest wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.

Osoby, które byłyby zainteresowane tego rodzaju służbą powinny udać się na spotkanie, które zaplanowano w czwartek 2 lutego w siedzibie puławskiego Starostwa Powiatowego w godzinach od 9:00 do 13:00. W spotkaniu wezmą udział członkowie Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 22. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie. Żołnierze będą do dyspozycji wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wygląda służba terytorialsów “od kuchni”. Osoby zainteresowane będą mogły poznać wymagania, jakie stawia się przed kandydatami do wstąpienia w szeregi WOT oraz zasadach naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 22. Batalionu Lekkiej Piechoty.

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej utworzonych w 2017 roku jest obrona i wsparcie lokalnych społeczności. W czasie pokoju terytorialsi biorą udział w zwalczaniu sytuacji kryzysowych, powstałych na przykład w wyniku klęsk żywiołowych.

Grafika: WOT

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.