Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCI31. Finał WOŚP przeszedł do historii

31. Finał WOŚP przeszedł do historii

31. Finał WOŚP przeszedł do historii

Ponad 150-ciu wolontariuszy kwestowało w niedzielę na ulicach Puław podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy Puław jak co roku byli hojni, a sami wolontariusze mieli ręce pełne roboty.

W tym roku nie było mrozu ani opadów, więc było to nieco łatwiejsze zadanie, niż podczas ubiegłorocznej zbiórki.

wolontariuszka 31. Finału WOŚP

Mieszkańcy Puław rozpoczęli granie z Orkiestrą jeszcze w sobotę w Galerii Zielonej, tam przygotowane było stoisko, przy którym licytowano m.in. vouchery do puławskich lokali gastronomicznych czy gadżety z logiem WOŚP. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, w Kąciku Malucha można było ozdobić pierniczki, a także za datek do puszki ozdobić twarz czy spróbować waty cukrowej i popcornu. Wieczorem tradycyjnie odbyła się licytacja dzieł sztuki w Klubie Muzycznym “SMOK”.

Niedziela rozpoczęła się biegiem i marszem nordic walking pod hasłem “Policz się z cukrzycą”. Po godzinie 14:00 puławianie zebrali się w “Domu Chemika”, by uczestniczyć w koncertach i kolejnych licytacjach. Tego dnia również puławskie placówki oświatowe odebrały nagrody za udział w konkursie Złota Szkoła, Klasa i Przedszkole. Kwestowanie zakończyło światełko do nieba w wykonaniu grupy SPUT kwadrat.

autor: M. Owczarz

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.