Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIBudowa wieży na Włostowicach – sprzeciw radnych miejskich

Budowa wieży na Włostowicach – sprzeciw radnych miejskich

Budowa wieży na Włostowicach – sprzeciw radnych miejskich

Na czwartkowej sesji Rady Miasta pojawili się mieszkańcy osiedla Włostowice, którzy prosili radnych o interwencję w sprawie budowy wieży telekomunikacyjnej, która miałaby znaleźć się w niedalekiej odległości kościoła pw. św. Józefa.

Zdaniem przedstawicieli mieszkańców, fakt, że nowa konstrukcja miałaby być dwa i pół raza wyższa od graniczącej z nią budowli świątyni, jest niedopuszczalny. Występujący w imieniu osób zainteresowanych Waldemar Szałas podkreślał też, że mieszkańcy nie byli wcześniej poinformowani o planach realizacji tego rodzaju inwestycji. Dodał też, że mieszkańcy wysyłali zażalenia i prośby o wstrzymanie budowy do Starostwa Powiatowego, które wyraziło zgodę na inwestycję, póki co te działania nie przyniosły jednak rezultatów. Obecnie sprawa znajduje się w gestii województwa. Podczas sesji wystąpił także historyk Wojciech Kuba, który przypomniał dzieje najstarszego w Puławach kościoła, przy którym ma stanąć wspomniana wieża.

Radni w swoich wypowiedziach podkreślali wsparcie dla mieszkańców i z inicjatywy Ignacego Czeżyka przyjęli stanowisko sprzeciwiające się budowie wieży telekomunikacyjnej. W tym głosowaniu członkowie Rady byli niemal jednomyślni, przeciw przyjęciu stanowiska zagłosował jedynie Kamil Zięcina.

Poniżej prezentujemy stanowisko Zarządu Powiatu Puławskiego w tej kwestii:

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.