Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTWisła nie dała szans rezerwom Śląska

Wisła nie dała szans rezerwom Śląska

Piłkarze Wisły Puławy w niedzielę na własnym stadionie podejmowali klub rezerw Śląska Wrocław. Puławski klub walczy o awans do piłkarskiej pierwszej ligi, w której występował już w sezonie 2016/17.

Wynik dla Wisły w 22. minucie otworzył Adrian Paluchowski, kilkanaście minut później dogodną okazję do wyrównania mieli wrocławianie, jednak piłka po strzale Przemysława Bargiela trafiła w poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą puławianie mogli podwyższyć prowadzenie, po zagraniu ręką jednego z graczy przyjezdnych w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla wiślaków. Strzegący bramki Śląska Bartosz Głogowski obronił jednak strzał Mateusza Klichowicza. Do przerwy Wisła prowadziła więc 1:0.

Druga połowa potoczyła się fantastycznie dla graczy „Dumy Powiśla”. W 54. minucie swoją kolejną bramkę dla puławskiego zespołu zdobył Adrian Paluchowski, parę chwil wcześniej czerwoną kartkę obejrzał jeden z zawodników Śląska, Hubert Muszyński. Było więc jasne, że Wisła znalazła się w komfortowej sytuacji, by odnieść kolejne zwycięstwo. Puławianie potwierdzili swoją dominację w kolejnych minutach. W 70. i 76. minucie dwa trafienia na konto puławskiego zespołu dorzucił Dominik Banach. Gracze Śląska nie byli w stanie odpowiedzieć bramką i puławska drużyna odniosła bardzo przekonujące zwycięstwo.

Wisła Puławy – Śląsk II Wrocław 4:0 (1:0)

Gole: Paluchowski 22, 54 – Banach 70, 76

Wisła: Zieliński – Czajkowski, Błyszko, Wiech (82 Majewski), Cheba (77 Przywara), Kona, Skałecki, Ryszka (60 Kołtański), Banach, Klichowicz (82 Wlaźlik), Paluchowski (77 Kargulewicz)