Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTWisła przegrała ze Zniczem w bardzo ważnym meczu

Wisła przegrała ze Zniczem w bardzo ważnym meczu

W przedostatniej kolejce bieżącego 2-ligowego sezonu Wisła Puławy mierzyła się ze Zniczem Pruszków. Spotkanie było niezwykle istotne dla obu drużyn ze względu na ich bliskość w tabeli – przed meczem zarówno Wisła jak i Znicz miały na swoim koncie 53 punkty i miejsca gwarantujące grę w barażach o awans do 1 ligi.

W pierwszej połowie meczu w Pruszkowie bramki nie padły. Wprawdzie w 21. minucie piłka wylądowała w bramce Znicza, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Kilka minut później szczęścia z dystansu próbował Maciej Kona, jednak jego strzał został obroniony przez bramkarza drużyny z Mazowsza. Obie drużyny czuły stawkę tego meczu i spotkanie skupiało się bardziej na walce w środku pola niż sytuacjach bramkowych.

Drugą połowę zawodnicy rozpoczęli dość ostro, dlatego sędzia kilka razy musiał wyciągać żółty kartonik. W 66. minucie w dogodnym miejscu na boisku znalazł się zawodnik Znicza Maciej Firlej, który z kilku metrów trafił do puławskiej bramki. Wiślacy próbowali wyrównać, ale niestety nie zdołali tego zrobić. Znicz wygrał spotkanie i zapewnił sobie co najmniej miejsce w barażach o awans. Puławianie również ciągle są w grze o udział w barażach, o wszystkim rozstrzygnie ostatnia kolejka, która zostanie rozegrana w niedzielę 4 czerwca. O godz. 18:00 na własnym boisku Wisła Puławy podejmie drużynę rezerw Lecha Poznań.

Znicz Pruszków – Wisła Puławy 1:0 (0:0)

Gol: Firlej 66

Wisła: Zieliński- Czajkowski (76 Przywara), Błyszko, Wiech, Cheba (90+5 Gvozdenovic), Janicki (76 Kołtański), Skałecki, Kona (87 Majewski), Klichowicz (76 Kargulewicz), Banach, Paluchowski