HomeSPORTWisła Puławy bez awansu do 1. ligi

Wisła Puławy bez awansu do 1. ligi

Piłkarze Wisły Puławy stracili szansę na awans do 1. ligi. W środę piłkarze „Dumy Powiśla” rozegrali mecz barażowy z drużyną Stomilu Olsztyn, spotkanie było rozgrywane na wyjeździe.

Puławianie mieli prawo przystąpić z optymizmem do spotkania barażowego, gdyż blisko 3 tygodnie wcześniej pokonali drużynę Stomilu na jej własnym stadionie aż 3:0. Środowy mecz potoczył się jednak zupełnie inaczej. Wiślacy już w pierwszych minutach stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, żadnej z nich jednak nie wykorzystali. Już od 16. minuty puławianie musieli za to gonić wynik, po celnej główce Karola Żwira, który zdobył pierwszą bramkę dla Stomilu. Już 10 minut później było 2:0, gdy Marcin Stromecki wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Na kontaktową bramkę kibice puławskiej drużyny musieli poczekać aż do 58. minuty, kiedy to Adrian Paluchowski skierował piłkę do olsztyńskiej bramki po dobitce rzutu karnego. Niestety, była to jedyna bramka puławian w tym meczu. W 74. minucie Hubert Sadowski strzelił trzeciego gola, ustalając wynik spotkania. Wiślacy kończyli mecz w „dziesiątkę”, na kilka minut przed upływem regulaminowego czasu gry czerwoną kartkę ujrzał Łukasz Wiech. Porażka w Olsztynie oznacza, że piłkarze Wisły w przyszłym sezonie nadal będą występować w II lidze piłkarskiej.

Stomil Olsztyn – Wisła Puławy 3:1 (1:0)

Gole: Żwir 16 Stromecki 26, Sadowski 74 – Paluchowski 58

Wisła: Zieliński – Czajkowski, Majewski, Wiech, Przywara (62 Kargulewicz), Skałecki (46 Kołtański), Kona (62 Ryszka), Klichowicz, Banach, Puton (85 Gvozdenovic), Paluchowski