Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIStraciła 180 tysięcy złotych

Straciła 180 tysięcy złotych

Straciła 180 tysięcy złotych

35-latka z powiatu puławskiego straciła 180 tysięcy złotych. Wszystko przez oszustwo, którego dopuścił się wobec niej fałszywy Holender poznany przez aplikację randkową.

Oszust zaproponował kobiecie pomoc w inwestycji w kryptowaluty. Twierdził, że zna się na tym i pomoże kobiecie zarobić duże pieniądze. Zgodnie z instrukcją mężczyzny, 35-latka wpłacała pieniądze na specjalne konto, kupowała za nie kryptowaluty, które następnie transferowała na podany przez oszusta link. Kobieta otrzymała nawet informację o przyznanej nagrodzie, w kwocie prawie 100 dolarów, co utwierdziło ją w przekonaniu, że transakcje są prawdziwe.

Jak relacjonują puławscy policjanci, 35-latka po pewnym czasie otrzymała pierwsze ostrzeżenie, że jej transakcje wzbudziły zainteresowanie na amerykańskiej giełdzie i musi zapłacić podatek, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Nie mając już oszczędności, postanowiła wziąć pożyczkę w banku. Tam pracownica banku poinformowała ją, że proceder, w którym bierze udział może być oszustwem. W tej sytuacji kobieta pożyczyła kilkadziesiąt tysięcy od swojego znajomego i wykonała kolejne, zlecone jej przez Holendra transakcje. Po kilku dniach otrzymała ostrzeżenie, że w sprawie wykonywanych przez nią operacji finansowych śledztwo mogą wszcząć międzynarodowe instytucje finansowe i znowu musi dokonać opłaty. Udała się więc do innego banku i tam wzięła pożyczkę – 100 tysięcy złotych. Pieniądze w całości przeznaczyła na odzyskanie poprzednio zainwestowanych środków.

Niestety, w dalszym ciągu był z tym problem, dlatego skontaktowała się mailowo z instytucją oferującą możliwość zarabiania na kryptowalutach gdzie dowiedziała się, że strona internetowa na której wykonywała operacje została sfałszowana. Wtedy mieszkanka powiatu puławskiego postanowiła zgłosić sprawę organom ścigania. Gdy poinformowała o tym swojego holenderskiego znajomego, ten przestał do niej pisać, a po kilku dniach całkowicie zerwał z nią kontakt. 35-latka zrozumiała, że została oszukana. Kobieta straciła w sumie ponad 180 tysięcy złotych.

Mat. KPP Puławy

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.