Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTAkademia Sportu wystartowała

Akademia Sportu wystartowała

Grupa Azoty Puławy zaangażowała się we wsparcie nowego programu społeczno-sportowego skierowanego do młodzieży a dokładniej stawiającego na jej rozwój sportowy. W ten sposób powstała idea Akademii  Sportu, której inauguracja odbyła się w sobotę na obiektach MOSIR w Puławach.W sobotę rano do zmagań piłkarskich przystąpiły zespoły 10-latków w I Turnieju Młodzików o Puchar Grupy Azoty Puławy. Zanim jednak rozpoczęły się emocje sportowe wszystkie zespoły na Start Akademii Sportu otrzymały nowe komplety strojów meczowych. Zespoły Hetmana Gołąb, Orłów Kazimierz, Wawelu Wąwolnica, KS Drzewce, Wisły Puławy, Żyrzyniaka Żyrzyn, Garbarni Kurów oraz drużyna Klubu Sportowego Wilki Wilków podzielone zostały na dwie grupy skąd najlepsi awansowali do dalszych rozgrywek W meczu o miejsce 3 zespół KS Drzewce pokonał 5:3 Żyrzyniaka Żyrzyn. W wielkim finale natomiast drużyna Garbarni Kurów pokonała 1:0 drużynę Orłów Kazimierz. Nagrody indywidualne otrzymało trzech zawodników. Najlepszym bramkarzem został Kacper Paprota (Garbarnia Kurów), Najlepszym zawodnikiem wybrano Jakuba Żura (Orły Kazimierz) a Królem strzelców z 8 trafieniami został Bartosz Pękala (KS Drzewce). Po meczach nie zabrakło kolejnych emocji . Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe a każda drużyna pamiątkowy puchar oraz piłki. Dodatkowe atrakcje przewidziano w strefie kibica na stadionie MOSIR. Parking przed hotelem Olimpic opanowali gracze w mega piłkarzyki, można było spróbować swoich sił w  symulatorach  bolidów formuły 1, lub rozegrać turniej w FIFA 17. Do rywalizacji również aktywnie włączyli się zawodnicy Wisły Puławy. Nie lada atrakcja był występ Pawła Skóry, mistrza Europy i mistrza Świata we Frestyle Futbolu .