HomeAKTUALNOŚCIGryf Wejherowo odprawiony. Wisła zdobywa 3 punkty.

Gryf Wejherowo odprawiony. Wisła zdobywa 3 punkty.

_wsp_lpu24W 8 kolejce rozgrywek II ligi Wisła Puławy pokonała Gryfa Wejherowo 2:0. Mecz rozpoczął się dość pechowo dla Patryka Sobczaka bramkarza Wisły, który  już w 4 minucie musiał opuścić boisko na noszach po zderzeniu z zawodnikiem gości Filipem Sosnowskim. Piłkarz Gryfa został przewieziony do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

Do puławskiej bramki wszedł Nazar Penkovets, który raczej nie spodziewał się gry w tym spotkaniu. W efekcie nasz bramkarz zagrał bardzo dobry mecz nie dając się pokonać przez graczy gości. W 27 minucie Jarosław Niezgoda po raz pierwszy umieścił piłkę w siatce rywali. Do przerwy przeważała Wisła lecz  zawodnicy Bogdana Bławackiego nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Trener Wisły na konferencji prasowej podkreslił, że sytuacjami możnaby obdzielić kilka spotkań i gdyby wykorzystali większośc dużo wcześniej byłoby “pozamiatane”. Po przerwie przewaga Wisły była widoczna jeszcze bardziej i tylko wspomniany brak skuteczności nie pozwolił kibicom spokojnie doczekać do końca gry. W 62 minucie po faulu na Konradzie Nowaku sędzia podyktował jedenastkę, której nie wykorzystał Łukasz Turzyniecki. Minutę później kapitan Wisły po bezpośrednim uderzeniu pokonał znakomicie grającego bramkarza Gryfa. Taki wynik utrzymał się do końca gry. 3 punkty pozostały w Puławach.  Kolejny mecz na stadione MOSiR już 26 września. Do Puław przyjedzie zespół Kotwicy Kołobrzeg.

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/LirYLA7VvfI” controls=”alt” autoplay=”yes” rel=”no” theme=”light”]

Wisła Puławy 2-0 Gryf Wejherowo

Jarosław Niezgoda 29, Konrad Nowak 63

Wisła: Patryk Sobczak (Nazar Penkowets) – Łukasz Turzyniecki (Przemysław Kanarek), Michał Budzyński, Mateusz Pielach, Iwan Łytwyniuk – Tomasz Sedlewski, Arkadiusz Maksymiuk, Sebastian Głaz, Konrad Nowak (Mateusz Olszak), Konrad Szczotka – Jarosław Niezgoda (84 Bartosz Tetych).

Gryf: Filip Wichman – Sebastian Kowalski, Przemysław Kostuch, Przemysław Szur, Maciej Dampc (Kamil Godula) – Jacek Wicon, Filip Sosnowski (Paweł Czoska, Krzysztof Rzepa), Piotr Kołc, Mateusz Kuzimski, Grzegorz Gicewicz – Krzysztof Wicki.