HomeAKTUALNOŚCIPGNiG Superliga Azoty–Chrobry Głogów 27:25(12:12) [VIDEO]

PGNiG Superliga Azoty–Chrobry Głogów 27:25(12:12) [VIDEO]

{$excerpt:n}

Niezwykle zacięty bój stoczyły w sobotę w hali MOSiR zespoły Azotów Puławy i Chrobrego Głogów. Wynik do połowy drugiej części spotkania oscylował wokół remisu i nie było wiadomo tak naprawdę kto rozstrzygnie to starcie na swoja korzyść.

Dopiero w końcówce meczu przewagę uzyskali Azotowcy, którzy nie oddali już do końca dwubramkowej przewagi i zwyciężyli 27:25. Sobotnie spotkanie było dla obu drużyn niezwykle ważne z punktu widzenia psychologicznego Azoty chciały przerwać passe meczów bez wygranej a zawodnicy z dolnego śląska podtrzymać znakomitą serie zwycięstw. Jak się okazało to popołudnie należało do puławian. Pomimo tego, że w składzie Azotów z powodu kontuzji pauzuje aż ośmiu zawodników to właśnie gospodarze udowodnili, że niedostatki kadrowe nie zawsze muszą prowadzić do porażki. Od początku mecz był bardzo zacięty i długo żadnej ze stron nie udawało się uzyskać przewagi. Znakomicie ze swoich obowiązków w obu drużynach wywiązywali się bramkarze. Niestety katastrofalne błędy popełniali atakujący tak dużą ilością zmarnowanych sytuacji bramkowych można byłoby obdzielić kilka spotkań ligowych. Dopiero w 18 minucie po trafieniach Wojciecha Gumińskiego i Vladyslava Ostroushki puławianie wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Goście odpowiedzieli błyskawicznie i kolejne trafienia Jakuba Orpika i Adama Babicza przywróciły stan remisowy. Do końca pierwszej połowy trwała wymiana ciosów i na przerwę zespoły schodziły z wynikiem remisowym 12:12.W drugiej części mecz się zaostrzył z boiska za uderzenie Vladyslava Ostroushki łokciem wyleciał Damian Krzysztofik. Niewielką przewagę uzyskali gospodarze jednak nie mogli w żaden sposób przełożyć tego na przekonywującą przewagę dopiero od stanu 21: 21 puławianie „odjechali” gościom na cztery bramki i w zasadzie od tego momentu można było powiedzieć, że jest po meczu. Głogowianie jeszcze w samej końcówce zniwelowali przewagę Azotów do dwóch goli jednak to było tyle na ile było ich w sobotę stać.

Wypowiedzi pomeczowe

Azoty–Chrobry Głogów 27:25(12:12)

Azoty-Puławy : w bramce Bogdanov i Koshovy – Podsiadło 6, Gumiński 6, Ostroushko 4, Grzelak 3, Prce 3, Orzechowski 2, Kasprzak 2, Kuchczyński 1, Jurecki.

Artykuł PGNiG Superliga Azoty–Chrobry Głogów 27:25(12:12) [VIDEO] pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.