HomeAKTUALNOŚCIPGNiG Superliga – szlagier dla Azotów (VIDEO)

PGNiG Superliga – szlagier dla Azotów (VIDEO)

{$excerpt:n}

Sobotnie spotkanie Azotów i Górnika Zabrze na pewno nie rozczarowało kibiców, a kwestia zwycięstwa ważyła się do ostatnich sekund. Ostatecznie o jedną bramkę lepsi okazali się brązowi medaliści PGNiG Superligi.

Mecz lepiej rozpoczęli szczypiorniści Azotów, którzy po golach Bartosza Jureckiego i Pawła Podsiadło prowadzili w trzeciej minucie 2:0. Odpowiedź gości była natychmiastowa i trzy kolejne ciosy wyprowadzone przez Marka Daćko, Alexandra Tatarintseva i Bartłomieja Tomczaka wysforowały gości na prowadzenie 3:2. Przez kolejne minuty na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Tak było do 23 minuty. Ostatnie fragmenty pierwszej odsłony należały do gospodarzy. Udane akcje w obronie i skuteczne w ataku przełożyły się na pięciobramkową przewagę. Po golu Adama Skrabanii Azoty-Puławy wygrywały 15:10, by po trafieniu najskuteczniejszego w tym meczu Tatarintseva zakończyć pierwszą odsłonę z czterema golami zaliczki.
Druga odsłona zaczęła się lepiej dla gości. W 32. minucie po golach Iso Sluijtersa i Tatarintseva strata zmalała do dwóch goli. Puławianie odpowiedzieli dwoma trafieniami Vladyslava Ostroushko i Witalija Titowa, ale kolejne trzy bramki Holendra i Rosjanina pozwoliły gościom złapać kontakt. Minimalna przewaga miejscowych, którzy mieli duże problemy ze sforsowaniem agresywnej obrony rywali, utrzymywała się do 48 minuty (21:20). Gościom udało się w końcu przełamać puławian i w 51 minucie to oni prowadzili (21:22). Ostatnie minuty to bardzo nerwowa gra z obu stron. Przy ogłuszającym dopingu publiczności Azotowcy odzyskali prowadzenie 54 minucie po trafieniu Mateusza Seroki (23:22). Do końca meczu obydwa zespoły zdobyły jeszcze po dwa gole. W 60. minucie miejscowi mogli zapewnić sobie wygraną ale na 20 sekund przed końcem przestrzelił skuteczny do tej pory Marko Panic. Goście mieli zatem jeszcze czas na doprowadzenie do remisu, ale w ostatniej sekundzie rzut niemal bezbłędnego Tatarintseva odbił Valentyn Koshovy i to puławianie mogli cieszyć się z zainkasowania kompletu punktów.

Azoty Puławy – NMC Górnik Zabrze 25:24 (15:11)

Azoty Puławy: Bogdanov, Koshovy – Panic 6, Skrabania 5, Podsiadło 3, Titow 3, Seroka 3, Grzelak 1, Jurecki 1, Ostroushko 1, Prce 1, Gumiński 1, Kuchczyński, Masłowski.

Artykuł PGNiG Superliga – szlagier dla Azotów (VIDEO) pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.