HomeSPORTPływacy rywalizowali w Pucharze Sprintu i w Mistrzostwach Szkół Województwa Lubelskiego

W ub. tygodniu w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Lubelskiego w pływaniu a w sobotę Puchar sprintu na puławskim basenie w hali MOSiR. Puławianie w obu imprezach nie zawiedli.

Indywidualnie w Lublinie znakomicie spisali się Zuzanna Gawełko ze Szkoły Podstawowej nr 11, która zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym i jest to pierwszy taki sukces w historii szkoły. Złoty medal zdobył również Oliwier Kozieński ze szkoły podstawowej nr 5, który tryumfował na 50 m stylem motylkowym. Brąz na dystansie 50 m grzbietem zdobyła Nicola Jasik ze SP nr 6.

Drużynowo najlepiej zaprezentowali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 5, którzy w sztafecie 6×25 m stylem dowolnym zdobyli srebrny medal, brąz na tym dystansie zdobyli zawodnicy ze Szkoły podstawowej nr 10. w sobotę natomiast na basenie w hali MOSiR przy ul. Partyzantów rozgrywano Puchar Sprintu 2018. Już tradycyjnie w bardzo dobrej obsadzie do Puław przyjechali zawodnicy m.in z Warszawy, Lublina, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kozienic Radomia czy Tomaszowa Mazowieckiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z puławskich klubów pływackich: Wisły, Trójki czy zawodników pływających na co dzień w przyszkolnych uczniowskich klubach sportowych. Miejsca na podium zdobyli Hubert Żaczek, Zuzanna Cywka, Klaudia Deputat, Weronika Musiatowicz, Gabriela Król, Wiktoria Słotwińska, Mateusz Kozak, Wiktor Szulowski, Anna Pecio, Jakub Bocianowski, Mateusz i Dawid Sala, Tymoteusz Bielawski, Nikola Jasik, Kinga Rybicka, Przemysław Rybak, Zuzanna Gawełko i Klaudia Gawrońska.