HomeAKTUALNOŚCIPuchar EHF – Chambery jeszcze za silne [FOTO]

Puchar EHF – Chambery jeszcze za silne [FOTO]

{$excerpt:n}

Azoty przegrały z Chambery Savoie HB 25:27 (15:12) w meczu 3. kolejki fazy grupowej Pucharu EHF. Początek nie zapowiadał porażki. Azotowcy zdecydowanie ruszyli do ataku a wynik spotkania otworzył Marko Panić były zawodnik Chambery Savoie .

Jego byli koledzy klubowi od początku bronili aktywnie z dwoma zawodnikami wysuniętymi ze strefy. Na szczęście puławianie w przeciwieństwie do meczu z Granollers dobrze sobie z tym radzili. W tym fragmencie gry nie do zatrzymania był Paweł Podsiadło. Trener gości szybko znalazł sposób na grę Azotowców środkiem, spotkanie wyrównało się. Kilka razy gospodarzy ratował późniejszy MVP meczu Walentyn Koszowy. Do bramki Francuzów zaczął trafiać Nikola Prce. Puławianie rzucili cztery bramki z rzędu, uspokajając sytuację. Gra Azotów w tym fragmencie meczu wyglądała bardzo dobrze. W defensywie puławianie radzili sobie bardzo dobrze, dzięki temu do przerwy prowadzili 15:12. Pierwsze akcje po zmianie stron nie były już tak udane dla gospodarzy. Świetnie w bramce spisywał się Walentyn Koszowy. W drużynie Chambery na wyróżnienie zasłużył skrzydłowy Queido Traore w niesamowity sposób zdobywał bramki ze skrzydła. Nie jeden sprinter mógłby mu pozazdrościć przyspieszenia podczas wyprowadzanych przez Chambery kontr. Azotowcy mieli coraz większe problemy w ataku. Przez siedem minut nie mogli rzucić bramki. W ostatnich dziesięciu minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Pomimo gry w osłabieniu Francuzi zdołali odskoczyć na trzy bramki . Na niespełna 2 minuty przed końcem Paweł Grzelak zdobył co prawda kontaktową bramkę, ale wypuszczona piłka przez jednego z puławian spowodowała, że zespól z Francji zadał ostateczny cios, tym samym zwodnicy z Puław stracili szanse choćby na remis w tym pojedynku.

Azoty Puławy – Chambery Savoie HB 25:27 (15:12)

Azoty: Koshovy – Podsiadło , Jurecki , Gumiński , Panić , Masłowski, Kuchczyński, Seroka, Orzechowski, Prce , Grzelak , Ostroushko .

Artykuł Puchar EHF – Chambery jeszcze za silne [FOTO] pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.