HomeAKTUALNOŚCIPuszcza silniejsza od Wisły, puławianie ulegli w sparingu 2:1 (2:0)

Puszcza silniejsza od Wisły, puławianie ulegli w sparingu 2:1 (2:0)

{$excerpt:n}

Drugiej z rzędu porażki w meczu kontrolnym doznał zespół Bohdana Bławackiego. Po minimalnej porażce z Górnikiem Łęczna wiślacy ulegli Puszczy Niepołomice 2:1.

Tuż przed meczem doszło do załamania pogody zawodnicy rywalizowali na mocno zaśnieżonym boisku, co znacząco utrudniało poczynania obydwu zespołów. Wiślacy zaczęli bardzo odważnie. Już w piątej minucie doskonałe dogranie Piotra Zmorzyńskiego na gola powinien zamienić Tomasz Sedlewski, ale będąc tuż przed bramką strzelił zbyt lekko i wprost w bramkarza. Cztery minuty później błąd Zmorzyńskiego rozpoczął pierwszą groźną akcję Puszczy, którą w zamieszaniu pod bramką Sebastiana Madejskiego na gola zamienił Krzysztof Drzazga. W kolejnych minutach pierwszoligowcy mieli szansę na podwyższenie wyniku, ale nie udało się zakończyć strzałem składnej akcji. W odpowiedzi ponownie skrzydłem ruszył Piotr Zmorzyński, wyłożył piłkę na dziesiąty metr, a tam w niemalże idealnej sytuacji nieznacznie pomylił się Sylwester Patejuk. Chwilę później akcji nie zdążył zamknąć Tomasz Sedlewski. Gdy wydawało się, że do przerwy bramki już nie padną solową akcją popisał się Dawid Nowak i przy biernej postawie puławskiej obrony pokonał Madejskiego.
W drugiej części stroną dominującą byli wiślacy. W pięćdziesiątej minucie Puszczę przed stratą gola uratowała poprzeczka. Dwukrotnie zdecydowania w polu karnym rywala zabrakło Krystianowi Kusalowi, a w siedemdziesiątej minucie Jakub Smektała przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywala. Puszcza odpowiedziała dwoma kontrami zakończonymi celnymi strzałami, z którymi poradził sobie Madejski. W siedemdziesiątej trzeciej minucie sytuacyjnym strzałem na bramkę kontaktowego gola zdobył Jakub Smektała. Swoją okazję miał także Robert Hirsz, ale pomylił się nieznacznie. Groźnie pod bramką Wisły było jeszcze po stałym fragmencie gry, ale szczęśliwie interweniowali obrońcy. Ostatecznie po wyrównanym meczu Wisła uległa Puszczy 2:1. Kolejny zaplanowany sparing zostanie rozegramy w sobotę 10 lutego w Siedlcach. rywalem będzie trzecioligowa Victoria Sulejówek.

Puszcza Niepołomice – Wisła Puławy 2:1 (2:0)
Bramki: Drzazga 9, Nowak 43 – Smektała 73

Wisła: Madejski – Pielach (46 Sulkowski), Murawski, Poznański (46 Żemło), Maksymiuk (60 Szczotka), Litwiniuk (46 Kobiałka), Popiołek (60 Szymankiewicz), Patejuk (46 Hirsz), Zmorzyński (60 Kusal), Sedlewski (60 Smektała), Ploj (60 Meskhia)

Artykuł Puszcza silniejsza od Wisły, puławianie ulegli w sparingu 2:1 (2:0) pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.