HomeSPORTSukcesy Pawła Zduna na otwartych ME w taekwondo

Sukcesy Pawła Zduna na otwartych ME w taekwondo

W ostatni weekend w Częstochowie odbyły się otwarte Mistrzostwa Europy organizacji Taekwondo International. Wśród blisko 500 startujących zawodników z 14 krajów znalazł się puławianin Paweł Zdun, reprezentant Lubelskiego Klubu Sportów Walki „Dan”.

Paweł Zdun został powołany na te zawody przez Polska Unię Taekwondo. Nasz zawodnik zdobył na częstochowskiej imprezie dwa medale. W konkurencji semi-contact wywalczył brąz ulegając w półfinale późniejszemu złotemu medaliście, Walijczykowi Cameronowi  Berrie. W swojej ulubionej konkurencji light-contact efektownie wygrywał kolejne pojedynki dopiero w finale po zaciętym boju uległ świetnemu zawodnikowi rosyjskiemu Igorowi Seninetcowowi i kończąc start w imprezie ze srebrnym medalem. Był to najważniejszy start Pawła Zduna w kończącym się sezonie 2016/17, podczas którego zdobył dwa tytuły mistrza Polski w kickboxingu, dwa tytuły mistrza Polski w taekwondo oraz cztery złote i jeden brązowy medal w otwartym pucharze Polski w taekwondo.