HomeSPORTXVIII Ogólnopolskie Biegi Niepodległości Puławy 2017 (FOTO)

XVIII Ogólnopolskie Biegi Niepodległości Puławy 2017 (FOTO)

XVIII Ogólnopolskie Biegi Niepodległości Puławy 2017 przeszły do historii.Przez całe niedzielne przedpołudnie na Skwerze Niepodległości trwała rywalizacji biegaczy w ramach Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy startujący w różnych kategoriach wiekowych mieli do wyboru cztery dystanse, najmłodsi pobiegli na dystansie 600 m i 1800 m. Dorośli biegacze mieli do pokonania bieg masowy na dystansie 5 km oraz 10 kilometrowy bieg główny.

Trasa przebiegała Aleja Małą ul. Czartoryskich, ścieżkami wiodącymi przez puławski park wzdłuż łachy wiślanej by ulicą Czartoryskich, Aleją Królewską powrócić na skwer niepodległości po rywalizacji na dystansach 5 i 10 km przystąpiło 117 uczestników 86 mężczyzn i 31 kobiet. Na dystansie 5 km najlepszy wśród mężczyzn okazał się Paweł Biały z Kraśnika, drugie miejsce zajął Jakub Gałasiewicz z Radomia a trzecie miejsce zajął Krzysztof Polak z puławskiej grupy biegowej Multimedia runners. Znakomite 22 miejsce zajął nasz redakcyjny kolega Marcin Szeląg w swoim biegowym debiucie na oficjalnej imprezie. Wśród kobiet 5 km najszybciej pokonała Lilianna Jaworska na drugim miejscu uplasowała się Kinga Tylutki a trzecie miejsce zajęła Joanna Kubiś. Warto dodać, że wszystkie panie były z Puław. W biegu głównym na dystansie 10 km najlepiej spisał się Andrzej Starżyński, drugie miejsce zajął Sergiej Okseniuk z Ukrainy, najniższym stopniu podium uplasował się Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród kobiet na najdłuższym dystansie wygrały Ukrainki Oksana Okseniuk i Swietłana Stanko trzecie miejsce przypadło Antoninie Białej z Puław. Najlepsi biegacze otrzymali nagrody finansowe oraz rzeczowe.