Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – MUZYCZNE DROGI PROWADZĄ DO PUŁAW

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – MUZYCZNE DROGI PROWADZĄ DO PUŁAW

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – MUZYCZNE DROGI PROWADZĄ DO PUŁAW

Już wkrótce po raz kolejny spotkamy się podczas muzycznego święta Puław. 6. edycja Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata przyniesie moc wrażeń zarówno miłośnikom muzyki poważnej, jak i fanom sceny awangardowej i offowej.

WWW BANER 1920x278 px.cdrPrawykonaniem Utworu na orkiestrę symfoniczną i sekstet wokalny „Z każdą chwilą i stałością” Marcina Partyki zainaugurujemy 6. edycję Festiwalu Wszystkie Strony Świata. To bardzo osobista rozprawka kompozytora na temat Boga lub jego braku, życia i śmierci, a także indywidualna interpretacja fragmentów Dekalogu. Opowiadać będzie o sprawach natury filozoficznej i astralnej. Do własnych tekstów autor skomponował muzykę nawiązującą do najlepszych tradycji postromantycznych – Richarda Straussa, Richarda Wagnera.

W tym roku usłyszymy m.in. Orkiestrę Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej i Młodą Polską Filharmonię (obie orkiestry pod dyrekcją Adama Klocka – laureata muzycznego Oscara Grammy Award 2014 i Dyrektora Artystycznego Festiwalu), flecistę Łukasza Długosza (z towarzyszeniem tria smyczkowego), pianistkę Mamiko Ueyama oraz zespoły: Adam Bałdych Imaginary Quartet, Co-Sovel, Saagara i String.Lab.Ensemble.

Dzięki artystom, którzy zagoszczą na festiwalu będziemy mieli możliwość posłuchać nie tylko klasyków muzyki poważnej – Mozarta, Chopina, Beethovena – ale także awangardową wiolonistykę jazzową czy nieznaną szerszej publiczności tradycyjną muzykę indyjską.

Układając program Puławskiego Festiwalu Muzycznego, sięgamy po muzykę rozmaitych kultur i tradycji, począwszy od muzyki tradycyjnej, poprzez kompozytorów wykorzystujących w swojej twórczości wpływy ludowe, aż po współczesnych kompozytorów. Ideą festiwalu jest ukazanie muzycznej różnorodności: wzajemnych wpływów awangardy i tradycji, muzyki z sal koncertowych i muzyki tradycyjnej, jazzowej oraz improwizowanej. Wszystkie Strony Świata dają festiwalowej publiczności lekcję muzycznej geografii.

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM festiwalu oraz do śledzenia nas na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!

www.festiwalwss.pl/program

www.facebook.com/WszystkieStronySwiata

unnamed1


WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – BLISKIE SPOTKANIA Z NAJWAŻNIEJSZYMI NAZWISKAMI ŚWIATA MUZYKI

Mracek, Partyka, Długosz – oto tegoroczni goście Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata. Startujemy już 7 listopada!

Wszystkie Strony Świata to festiwal, którego głównym profilem jest różnorodna muzyka przedstawiona w możliwie jak najlepszych wykonaniach. Zależy nam, aby ukazywać ciekawe, nieznane szerszej publiczności projekty, przedstawiać zarówno znanych artystów, jak i młode talenty świata muzycznego – nie tylko z Polski, ale i całego świata. Podczas tegorocznej edycji zagoszczą u nas m. in. takie nazwiska jak Jan Mracek – znakomity czeski skrzypek, Marcin Partyka – młody talent polskiej muzyki czy uznawany przez krytyków za jednego z najlepszych flecistów Łukasz Długosz”- podkreśla Adam Klocek, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Szósta edycja gwarantuje więc nie tylko przeżycie niesamowitych muzycznych emocji, ale także możliwość bliskiego spotkania z ulubionymi twórcami, którzy swoją sztuką potrafią wzruszać i zadziwiać. To także miejsce poznania obiecujących muzyków, takich jak Młoda Polska Filharmonia – młodzieżowa orkiestra złożona z najbardziej utalentowanych uczniów i studentów szkół muzycznych w wieku 16-21 lat. Natomiast podczas koncertu realizowanego przez Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” posłuchamy wykonania uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I St. im. Romualda Twardowskiego w Puławach, którzy w przyszłości mogą okazać się najważniejszymi nazwiskami sceny muzycznej w Polsce a może i na całym świecie.

Wszystkie Strony Świata dbają o szeroki repertuar. „Jak co roku, oprócz klasyki, usłyszymy sporo muzyki kameralnej i offowej, aby słuchacze Puławskiego Festiwalu Muzycznego mogli doświadczyć dosłownie wszystkich stron świata muzyki” – dodaje Adam Klocek. Festiwal kierowany jest zarówno do młodego i jak i starszego widza, miłośników ambitnej muzyki o wysokich oczekiwaniach względem kulturalnych rozrywek, ludzi otwartych na nowe wyzwania i eksperymenty.

 


WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW

Można planować już swój pobyt na Festiwalu Wszystkie Strony Świata – ruszyła sprzedaż biletów na koncerty. Tylko 15 zł kosztują wejściówki na wydarzenia muzyczne w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika

Dodatkowo przy zakupie co najmniej 3 biletów na różne koncerty cena jednego biletu wynosi 10 zł. O wejściówki nie muszą się martwić dzieci i młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści a także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkowie Klubu Seniora: wstęp wolny mają oni na wszystkie wydarzenia po okazaniu odpowiedniego dokumentu.

Akredytowani dziennikarze również otrzymują wstęp wolny na wszystkie koncerty. Aby się akredytować należy wypełnić formularz umieszczony na stronie internetowej festiwalu w zakładce MEDIA i przesłać go na adres paulina.pacanowska@dwabrzegi.pl

Na wydarzenia muzyczne w klubie Oskar oraz Sali Kongresowej IUNG (Pałac Czartoryskich) wstęp wolny dla wszystkich.

Sprzedaż biletów odbywa się w kasach Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4 w Puławach. Kasy czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Wszystkie Strony Świata to muzyczne święto Puław. Wznosimy muzyczne mosty między muzyką poważną, jazzową i ludową, spoglądamy także w stronę sceny awangardowej i offowej. Zestawiamy wybitne dzieła przeszłości z nowatorskimi interpretacjami i aktualnymi trendami, przekraczamy granice, udowadniając, że muzyka nie musi ograniczać się tylko do właściwego sobie odbiorcy, że warto sięgać po to, co dotychczas nieznane.

Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu oraz do śledzenia nas na facebooku. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!


WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – MUZYCZNE KLIMATY AZJII AMERYKI

Japonia, Kolorado, Bengaluru – muzyczne święto Puław przyciąga artystów z różnych stron świata. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu swój kraj reprezentować będą muzycy nie tylko z Europy, ale także z Ameryki czy Azji.

Przedstawicielką Japonii na Wszystkich Stronach Świata będzie znakomita pianistka Mamiko Ueyama, która swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku trzech lat. Ukończyła Akademię Muzyczną w Osace (Japonia), jest laureatką nagród specjalnych Konkursu Japońskiego Stowarzyszenia Pianistów Pedagogów JPTAK (1993) i Koncertu Młodych Talentów w Japonii za wykonanie utworów K. Szymanowskiego (1994). Jej ulubionym kompozytorem jest nasz rodak – Fryderyk Chopin.

Reprezentantami Indii jest trzech członków zespołu SAAGARA – Giridhar Udupa, Bharghava Halambi i K Raja. Skład grupy uzupełnia polski klarnecista i kompozytor – Wacław Zimpel. W repertuarze zespołu odnaleźć można zarówno utwory karnatyckie, jak i ich oryginalne kompozycje. Podstawą muzyki stanowią taale, czyli tradycyjne hinduskie schematy rytmiczne, zestawione z zachodnią melodyką, przemieszaną z systemem rag – skal indyjskich.

Amerykę odkryjemy natomiast dzięki polsko-amerykańskiemu projektowi, w którego skład wchodzą muzycy zespołu Hidden World wraz z Moriah Woods – wokalistką z pochodzącą z wysokich gór Kolorado. W czerwcu 2015 roku miała premierę ich debiutancka płyta „The Feral Trees”. Na ich koncercie usłyszymy alternatywny, akustyczny folk połączony z mocnym metalowym brzmieniem.


LAUREAT FRYDERYKÓW 2015 NA FESTIWALU WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

Specjalizuje się w muzyce współczesnej, zdobył dwie nagrody Fryderyki 2015 – sekstet proMODERN wystąpi podczas tegorocznej edycji Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata

Wykonuje muzykę sakralną (w tym “papieską”) i utwory młodych polskich kompozytorów, przy czym nie obawia się zarówno twórczości awangardowej, jak i rozrywkowej. Sekstet proMODERN to jedyna grupa wokalna w Polsce, która specjalizuje się w muzyce współczesnej. Tworzą ją wykształceni muzycy, śpiewacy-soliści występujący na deskach teatrów w Polsce i na świecie. Współpracują z najlepszymi polskimi kompozytorami, koncertują dla wielu krajowych instytucji. ProMODERN udowadnia, że muzyka współczesna może być jednocześnie ambitna, piękna i przyjemna w odbiorze. Repertuar sekstetu obejmuje dzieła muzyki klasycznej, a także najnowsze kompozycje.

Ich debiutancki album “Where are you. Pieces from Warsaw” zdobył dwie nagrody Fryderyk 2015, m.in. w kategorii “Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej”. Statuetkę otrzymała również płyta “Musica Sacra 5” zawierająca “Responsoria Tenebrae” Pawła Łukaszewskiego wykonane przez sekstet,

ProMODERN wystąpi na Festiwalu Wszystkie Strony Świata podczas koncertu otwarcia – 7 listopada w Puławach.


WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – MUZYCZNY ŚWIAT ŁUKASZA DŁUGOSZA

Gwiazda polskiego fletu w Puławach. Na tegorocznych Wszystkich Stronach Świata wystąpi Łukasz Długosz.

Swego czasu nazywany był „pożeraczem nagród”, jest bowiem laureatem wszystkich konkursów fletowych w Polsce i kilkudziesięciu zagranicznych, m.in. w Paryżu, Monachium, Odense i Viggiano. Rocznie daje około 100 koncertów w Europie, Azji i USA, w tym ponad połowę z muzyką symfoniczną. Łukasz Długosz uznawany jest przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów.

To właśnie jemu wielu współczesnych kompozytorów dedykowało swoje utwory – są wśród nich Enjott Schneider, Michael Colina, Harald Genzmer, Kaja Saariaho, Paweł Mykietyn, Grażyna Pstrokońska-Nawratil i Piotr Moss. Sam artysta jest jurorem międzynarodowych konkursów fletowych, a także prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji: „Chcę coś zrobić dla potomności, wpłynąć na rozwój fletystyki” – powiedział portalowi polskamuza.eu, kiedy miał 26 lat.

Łukasz Długosz na co dzień mieszka w Nowym Jorku, ale specjalnie dla publiczności Wszystkich Stron Świata zagra koncert w Puławach. Będzie go można posłuchać drugiego dnia festiwalu, kiedy wraz z Krzysztofem Leksyckim na skrzypcach, Iloną Nieciąg na altówce oraz Adamem Klockiem na wiolonczeli zabierze widza w świat muzyki Mozarta, Pendereckiego i Bieleckiego.

Koncert odbędzie się w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika 8 listopada (niedziela), o godz. 19:00.


Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu oraz do śledzenia nas na facebooku. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!

FB BANER 851x315.cdr

Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.