Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCINowy samochód w OSP Bronowice

Nowy samochód w OSP Bronowice

Nowy samochód w OSP Bronowice

15 listopada będzie dla druhów z Bronowic dniem radosnym. Tego dnia nastąpi poświęcenie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego, który pod koniec października został odebrany od wykonawcy – firmy Dragon S.C. z Dąbrowy Górniczej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30 Mszą Świętą w Górze Puławskiej.
Nowy, lekki samochód pożarniczo-gaśniczy, który trafił do Bronowic, to kolejny pojazd, który w ostatnich latach otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne w Gminie Puławy. Ich nabywanie możliwe jest dzięki owocnym staraniom wójta gminy Krzysztofa Brzezińskiego o dotacje z Zarządu Głównego ZOSP RP. Koszt zakupu pojazdu dla Bronowic to 168 890,00 zł, z czego znaczną cześć tj. 50 000,00 zł stanowiły środki z dotacji.
Samochód zbudowano na platformie Opla Movano. Został on wyposażony w wysokoprężny silnik o pojemności 2299 cm3 i mocy 163 koni mechanicznych, który jest w stanie rozpędzić auto do 152 km/h. W pojeździe zainstalowano specjalistyczne wyposażenie, niezbędne w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych m.in. wyciągarkę, agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy o wydajności 50 l/min oraz zbiornik na 200 litrów wody. Nowy samochód zastąpi wysłużonego “Żuczka”, którym dotychczas dysponowała jednostka.
W ostatnich latach poziom wyposażenia gminnych jednostek OSP znacząco wzrósł, co niewątpliwie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Puławy.
SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.