Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – RECITAL FORTEPIANOWY MAMIKO UEYAMA

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – RECITAL FORTEPIANOWY MAMIKO UEYAMA

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – RECITAL FORTEPIANOWY MAMIKO UEYAMA

FB BANER 851x315.cdrWSS-2015-PROGRAM

Utwory wielkich klasyków muzyki zachodniej – m. in. Bacha, Beethovena, Schumanna, Bartóka, Szymanowskiego i Chopina – zabrzmią w poniedziałek (9 listopada) na festiwalu Wszystkie Strony Świata w Puławach. Usłyszymy je w wykonaniu japońskiej pianistki Mamiko Ueyama.

Artystka ukończyła Akademię Muzyczną w Osace w klasie fortepianu prof. S. Ueda. Wielokrotnie występowała z recitalami oraz jako solistka w Opera House w Osace. W 1993 roku została finalistką konkursu Japońskiego Stowarzyszenia Pianistów Pedagogów, otrzymując nagrodę specjalną, a rok później na Koncercie Młodych Talentów w Japonii za wykonanie utworów K. Szymanowskiego zdobyła nagrodę specjalną.

Co łączy Mamiko Ueyama z Polską? W 1997 roku przyjechała na staż podyplomowy do Warszawy, który ukończyła z oceną celującą na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Brała udział w wielu konkursach pianistycznych m.in. Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego w Łodzi i Międzynarodowym Konkursie im. Marii Canals w Barcelonie, gdzie otrzymała honorowy medal.

„Jej wykonawstwo harmonijnie łączy w sobie artystyczną dojrzałość z wysokim poziomem mistrzostwa technicznego. Artystka w swoich interpretacjach wyróżnia się wrażliwością na piękno dźwięku, jego barwę oraz wnikliwą analizą formy i dopracowaniem szczegółów utworu” – opowiadała o Mamiko Ueyama rosyjska pianistka Tatiana Shebanova.

Na recital fortepianowy Mamiko Ueyama zapraszamy w poniedziałek (9 listopada) o godz. 19:00 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4). Bilety, w cenie 0-15 zł, są dostępne w kasie Domu Chemika.

Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu oraz do śledzenia nas na Facebooku. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!

www.festiwalwss.pl/program
www.festiwalwss.pl/media
www.facebook.com/WszystkieStronySwiata

Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.