Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina kształtuje i wspiera postawy proekologiczne wśród młodzieży!

ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina kształtuje i wspiera postawy proekologiczne wśród młodzieży!

ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina kształtuje i wspiera postawy proekologiczne wśród młodzieży!

W najbliższy piątek, 20 listopada 2015, o godz. 10:00 w Pałacu Czartoryskich odbędzie się finał kampanii ekologicznej zainicjowanej przez puławskie stowarzyszenie “Przeszłość – Przyszłości”, w którym wezmą udział między innymi uczniowie i nauczyciele ZSO Nr 2 im. F. D. Kniaźnina
W związku z kampanią,  w szkole miały miejsce przedsięwzięcia proekologiczne, takie jak: wystawa plakatów o tematyce ekologicznej, motywujących  m. in. do sortowania śmieci. Zorganizowano także punkt zbierania plastikowych nakrętek. Odbyły się ciekawe lekcje o zdrowym żywieniu, znaczeniu wody i ekologiczna lekcja w języku hiszpańskim. Uczniowie liceum przeprowadzili lekcję wychowania fizycznego dla gimnazjalistów. Ponadto uczniowie wykonywali “rzeźby”,  i konstrukcje z odpadów,  projektowali LOGO kampanii ekologicznej, wykonywali zdjęcia miejsc w najbliższej okolicy, które zachwycają urodą i czystością, a także zdjęcia przedstawiające miejsca z dzikimi wysypiskami śmieci. Akcja ekologiczna była również szansą dla uczniów utalentowanych literacko. W ramach szkolnej kampanii ekologicznej odbył się ekologiczny rajd pieszy z Bochotnicy do Kazimierza Dolnego połączony ze “sprzątaniem” szlaku turystycznego, a także wizyta w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów.
Podczas podsumowania akcji w szkole odbył się pokaz mody ekologicznej, do którego stroje wykonali sami uczniowie. Wszystkie te przedsięwzięcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodzieży.

wysypisko śmieci rajd pokaz mody

Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.