Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIGmina Puławy pomaga – Pomóż na święta

Gmina Puławy pomaga – Pomóż na święta

Gmina Puławy pomaga – Pomóż na święta

Pomoc dla najuboższych jest szczególnie potrzebna okresie świąteczno-zimowym. W tym też czasie organizowane są liczne zbiórki żywności i darów. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz wolontariusze z Gminy Puławy po raz kolejny nie pozostali obojętni na potrzeby ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i bardzo aktywnie zaangażowali się w dwie duże akcje. W sumie udało się zgromadzić ponad dwie tony najpotrzebniejszych produktów, a zbiórka wciąż trwa.
Pod koniec listopada na terenie Gminy Puławy w ramach akcji “Pomóż dzieciom przetrwać zimę” odbyła się Wielka Uliczna Zbiórka. Do 23 edycji akcji włączyli się wolontariusze ze szkół podstawowych w Gołębiu, Opatkowicach, Bronowicach, Leokadiowie, Zarzeczu, Górze Puławskiej i Borowej, z gimnazjów w Gołębiu, Górze Puławskiej i Zarzeczu, z przedszkola w Gołębiu oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Podczas zbiórki koordynowanej przez GOPS udało się zgromadzić ponad 1000 kg pomocy rzeczowej, w tym żywności długoterminowej, środków czystości i higieny osobistej, odzieży, książek, zabawek i artykułów szkolnych. Już teraz przygotowano paczki dla ponad 60 rodzin z dziećmi oraz ludzi samotnych i z pewnością nie jest to ostateczna liczba osób, którym uda się pomóc – zbiórki stacjonarne prowadzone będą jeszcze do końca roku.
Z początkiem grudnia odbyła się kolejna zbiórka żywności. Dzięki zaangażowaniu blisko setki wolontariuszy m. in. dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej oraz rodziców i nauczycieli, udało się zgromadzić kolejną tonę żywności dla najuboższych, z której możliwe było przygotowanie ponad 100 paczek dla potrzebujących rodzin. To już szósta zbiórka żywności organizowana w Gminie Puławy, której od początku przewodniczy mieszkanka Gminy Puławy, Pani Anna Karpeta – kierownik puławskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, organizatora zbiórki. Akcja odbywa się przy wsparciu lubelskiego oddziału Federacji Polskich Banków Żywności.
W ramach obu akcji uda się pomóc blisko 200 potrzebującym rodzinom z Gminy Puławy. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz pracownikom GOPS, dzięki którym żadna potrzebująca rodzina nie pozostanie bez pomocy i będzie mogła w spokoju i radości przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zbiórka żywności w Gmine Puławy Zbiórka żywności w Gmine Puławy-Anna Karpeta koordynator zbiórki

Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.