Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPolicyjna akcja „Bezpieczny powrót do szkoły”(VIDEO)

Policyjna akcja „Bezpieczny powrót do szkoły”(VIDEO)

Policyjna akcja „Bezpieczny powrót do szkoły”(VIDEO)

W piątek o poranku puławscy policjanci wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej zainaugurowali akcje pod nazwą „Bezpieczny powrót do szkoły”. Najwcześniej po wakacjach do zajęć ruszyły przedszkolaki. Przed wejściem do przedszkola nr 5 przy ul. Słowackiego na przychodzące do przedszkola dzieci oraz rodziców czekały niespodzianki w postaci odblaskowych kamizelek lub opasek.

Nikt kto w piątek rano wchodził ze swoimi pociechami do przedszkola nie wrócił z pustymi rękami. Przy okazji policjanci instruowali jak należy przewozić dzieci w samochodach mówili również o tym, że warto mieć ze sobą odblaskowe przedmioty by być lepiej widocznym na drodze. W akcjach dotyczących zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym aktywnie uczestniczą nauczyciele i dyrekcja Miejskiego Przedszkola nr 5 w Puławach.

Poniedziałek 4 września jest tym dniem, w którym swój rok szkolny rozpoczną uczniowie puławskich szkół im także będą towarzyszyć i pomagać policjanci z drogówki w bezpiecznym dotarciu do placówek. Jak się dowiedzieliśmy na pewno można się spodziewać zwiększonej ilości patroli policyjnych w okolicach szkół i przedszkoli, warto dodać, że od kilku dni policjanci prewencyjnie sprawdzają oznakowanie m.in przejść dla pieszych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie placówek oświatowych. Wszelkie niedociągnięcia jak się dowiedzieliśmy będą zgłaszane zarządcom dróg do natychmiastowej poprawy.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.