Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIKontrakt na przebudowę POK Dom Chemika dla Termochemu ? (VIDEO)

Kontrakt na przebudowę POK Dom Chemika dla Termochemu ? (VIDEO)

Kontrakt na przebudowę POK Dom Chemika dla Termochemu ? (VIDEO)

Kontrakt na modernizację Domu Chemika warty bez mała 30 mln zł prawdopodobnie otrzyma puławski Termochem, który we współpracy z lubelską firmą Dajk złożył jedną z trzech ofert. Propozycja puławsko-lubelskiego konsorcjum nie była najtańsza i wynosiła prawie 28 mln 800 tys. zł.

Kwotę powyżej 30 mln zaproponowała firma z województwa kujawsko- pomorskiego ta oferta odpadła ze względu na cenę i względy jakościowe. Tańsi od Termochemu byli przedstawiciele potentata na rynku budowlanym firmy Budimex jednak komisja przetargowa uznała, że droższa o około 200 tyś oferta firmy z Puław jest z punktu widzenia jakościowego lepsza.

Krzysztof Szczepański – Kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Puławach

Co ciekawe samorząd w momencie otwarcia kopert z ofertami nie miał wystarczających środków na realizację modernizacji ponieważ zaplanowano na ten etap przebudowy 27 mln zł. Nawet najniższa oferta przewyższała zabezpieczone przez samorząd środki o ponad 1 mln zł. W międzyczasie dokonano przesunięć w budżecie miasta i długo oczekiwane rozstrzygniecie przetargu stało się faktem. Teraz czas na uprawomocnienie się decyzji przetargowej, zgodnie z przepisami wszyscy oferenci mają czas na składanie protestów i zastrzeżeń. Jeśli jednak okaże się, że protestów nie będzie i nie przedłuży się procedura odwoławcza umowa z wybranym wykonawcą może zostać zawarta jeszcze we wrześniu. Na wykonanie prac zwycięzca przetargu będzie miał 20 miesięcy.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.