Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIUczniowie z „Kniaźnina” w Niemczech w ramach programu ERASMUS +

Uczniowie z „Kniaźnina” w Niemczech w ramach programu ERASMUS +

Uczniowie z „Kniaźnina” w Niemczech w ramach programu ERASMUS +

Uczniowie z „Kniaźnina” w Niemczech w ramach programu ERASMUS +
{$excerpt:n}

W drugim tygodniu ferii uczniowie ZSO nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu w Schwetzingen, w Niemczech w ramach programu Erasmus +, który od września realizowany jest w szkole.

Projekt pt. „School 21, digitally and socially yours” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i ma na celu rozwijanie określonych umiejętności niezbędnych w dwudziestym pierwszym wieku takich jak krytyczne myślenie, komunikacja, współpraca i kreatywność określonych w języku angielskim jako umiejętności 4C. Umiejętności te wykorzystywane są do poszerzania wiedzy z przedmiotów nauczanych w szkole, np. geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie, informatyki i języka angielskiego oraz zgłębiania tematyki wolontariatu we wszystkich państwach partnerskich.
Dzięki projektowi uczniowie mają możliwość poznać kulturę, zwyczaje, uczyć się tolerancji oraz nauczyć się podstawowych zwrotów w językach krajów partnerskich. Mają również szansę na rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim, a przede wszystkim zdobywanie nowych przyjaźni. Udział w projekcie pozwala pozbyć się uprzedzeń oraz nabywać pewności siebie.
Realizacja takiego projektu w szkole to nie tylko możliwość rozwoju dla uczniów, ale również nauczycieli i samej szkoły. Nauczyciele wymieniają się doświadczeniami i metodami nauczania i wprowadzają dobre, wypróbowane praktyki do swoich szkół.
Podczas spotkania w miejscowości Schwetzingen w Niemczech nauczyciele oraz uczniowie z każdego z państw partnerskich (Czechy, Polska, Niemcy, Rumunia oraz Węgry)brali udział w lekcjach matematyki oraz języka angielskiego. Jednak głównym celem wizyty były działania związane z pracą wolontariuszy. Młodzież z powyższych państw wspólnie zorganizowała oraz przeprowadziła zbiórkę żywności na rzecz lokalnego banku żywności.Wraz z rodzinami uchodźców uczniowie zwiedzali oceanarium “Sea Life” oraz przekazali słodkie upominki dla dzieci uchodźców. Odbyło się również spotkanie z chłopcami z Syrii i Gambii, podczas którego opowiadali oni o swoich doświadczeniach związanych z życiem uchodźcy w Niemczech. Niezwykłe wrażenie wywarła na uczestnikach spotkania wizyta w “Freezone” w Mannheim. Jest to centrum, gdzie może uzyskać pomoc bezdomna młodzież. Pracownik centrum opowiadał o przyczynach ucieczek nastolatków, jaką pomoc mogą uzyskać oraz jak trudno jest wyjść z tej trudnej sytuacji życiowej. Podczas spotkania w Schwetzingen było wiele możliwości do integracji. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, przygotowywali i przedstawiali prezentacje na temat banków żywności w Europie oraz bezdomnej młodzieży.

Artykuł Uczniowie z „Kniaźnina” w Niemczech w ramach programu ERASMUS + pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.

Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.