Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWystawa prac Henryka Widelskiego „Triuduum” [FOTO]

Wystawa prac Henryka Widelskiego „Triuduum” [FOTO]

Wystawa prac Henryka Widelskiego „Triuduum” [FOTO]

Wystawa prac Henryka Widelskiego „Triuduum” [FOTO]
{$excerpt:n}

Jeszcze do 6 kwietnia w pawilonie wystawowym Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” można zwiedzać wystawę artystyczną Henryka Widelskiego zatytułowaną „Triuduum”. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Henryk Widelski pochodzi z Bełżyc, urodził się w 1959 r., jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, zajmuje się konserwacją i renowacją dzieł sztuki, a ponadto obecnie studiuje malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie i jest nauczycielem w nałęczowskim liceum. Jest człowiekiem uzdolnionym artystycznie nie tylko w zakresie plastyki, ale również literacko. Podczas wernisażu, jaki odbył się w miniony piątek (9 bm.) zaprezentował również kilka swoich wierszy, wprowadzając zebranych w wyjątkowy nastrój zadumy.

Na ekspozycji prezentowanej w Puławach znajdują się jego prace malarskie o tematyce religijnej, poświęcone duchowości, relacji z Bogiem. Większość z nich to utwory o charakterze abstrakcyjnym. Dominują prace ukazujące trójkąt będący symbolem Świętej Trójcy. Jest też obraz prezentujący Ostatnią Wieczerzę, jednakże jest on zdecydowanie inną wizją tego biblijnego zdarzenia, niż ta ukazana chociażby na malowidle ściennym Leonarda da Vinci. Poza obrazami na wystawie prezentowana jest też instalacja artystyczna, którą tworzą stare zdjęcia portretowe nieżyjących już osób bliskich artyście, ukazane również w odbiciu lustrzanym. O życiu niektórych z tych postaci autor opowiadał podczas otwarcia wystawy.

Cała ekspozycja wpisuje się w coroczny cykl marcowych wielkopostnych prezentacji artystycznych, jakie od kilku lat tradycyjnie można oglądać w Puławskiej Galerii Sztuki w „Domu Chemika”. Wystawę można oglądać w godzinach 8-16.

Mariusz Karolak
foto: Mariusz Karolak

Artykuł Wystawa prac Henryka Widelskiego „Triuduum” [FOTO] pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.


Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.