Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji W. Szymborskiej w ZSO nr 1 im. KEN

X Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji W. Szymborskiej w ZSO nr 1 im. KEN

X Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji W. Szymborskiej w ZSO nr 1 im. KEN

Tegoroczny konkurs cieszył się zainteresowaniem ze strony młodzieży. Do „dziewiątki” zawitali uczniowie z Końskowoli, Nałęczowa, Wierzchowin i Puław.

We wtorek i środę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach po raz dziesiąty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego w popularnej „dziewiątce”: Renatę Marcinko, Marzennę Sytę , Agnieszkę Wójcicką i Renatę Bany. Wiosenne spotkania z twórczością wielkiej damy polskiej poezji stały się tradycją w ZSO nr 1 im. KEN w Puławach. Tegoroczny konkurs cieszył się zainteresowaniem ze strony młodzieży. Do „dziewiątki” zawitali uczniowie z Końskowoli, Nałęczowa, Wierzchowin i Puław. Recytacji przysłuchiwała się komisja oceniająca w składzie: Małgorzata Klinkosch – instruktorka Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, Barbara Kycko –wieloletnia nauczycielka języka polskiego w ZSO nr 1 im. KEN i Ryszard Stępień – radny Rady Miasta Puławy, instruktor POK „Dom Chemika”, aktor i reżyser. Pierwszego dnia komisja wysłuchała 19 recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjów prezentujących wybrane wiersze wybitnej polskiej poetki. Pierwsze miejsce zajęła Renata Anna Zdun ze Szkoły Podstawowej w Końskowoli . Drugą nagrodę otrzymała Marta Szczuchniak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach, zaś trzecie miejsce zajęła Julia Ogonowska również ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach. Komisja przyznała też wyróżnienia dla Urszuli Solan ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Puławach oraz Gabrieli Kuty i Michaliny Przybyły ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach. Drugiego dnia konkursu jury wysłuchało prezentacji 18 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajęła Elżbieta Sikora z LO w ZSO nr 2 w Nałęczowie, drugie miejsce zdobyła Anna Wydra z III LO w ZSO nr 2 w Puławach , zaś trzecie zajęła Emilia Biernacka z II LO w ZSO nr 1w Puławach. Wyróżnienia otrzymały: Karolina Wójcik z II LO w ZSO nr1 w Puławach, Klaudia Krześniak z ZS nr 1 w Puławach i Patrycja Zdunek z ZS nr 2 w Puławach.

Artykuł X Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji W. Szymborskiej w ZSO nr 1 im. KEN pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.

Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.