Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPoranek z Mistrzami w ZSO nr 2

Poranek z Mistrzami w ZSO nr 2

Poranek z Mistrzami w ZSO nr 2

Mistrz jest w każdym z nas – pod takim hasłem, w ZSO nr 2 im F.D. Kniaźnina, Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował spotkanie z niezwykłymi osobami – Emilią Kotarską i Rafałem Lisem, których łączy miłość do tenisa stołowego i poruszanie się na wózku inwalidzkim.

Emilia Kotarska, na co dzień pielęgniarka i instruktor aktywnej rehabilitacji w Centrum Integracyjno-rehabilitacyjnym jest wielokrotną mistrzynią i wicemistrzynią Polski w tenisie stołowym, a także zwyciężczynią licznych międzynarodowych turniejów organizowanych w kraju i zagranicą. Oprócz tenisa stołowego, startuje w wyścigach na wózkach inwalidzkich. a jej największe osiągnięcia to zwycięstwa w Igrzyskach Aktywnej Rehabilitacji oraz 3-krotne zdobycie Grand Prix Polski Południowo-Wschodniej.
Drugi z czwartkowych gości Rafał Lis, mieszkaniec Kotarwic koło Radomia, to również miłośnik tenisa stołowego. Jest reprezentantem klubu sportowego Szansa-Start Gdańsk, a na swoim koncie zgromadził wiele medali i wyróżnień. Jest zwycięzcą licznych międzynarodowych turniejów, medalistą mistrzostw Europy, wielokrotnym mistrzem Polski, a także uczestnikiem Mistrzostw Świata i Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Goście opowiadali o swoich życiowych zmaganiach i pasji do sportu. Uczniowie, dowiedzieli się, jak wyglądają codzienne treningi niepełnosprawnych sportowców, co motywuje ich do nieustającej pracy i co uważają za swój największy sukces, niekoniecznie sportowy. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli niepowtarzalną szansę zagrać z mistrzami w tenisa stołowego.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.