Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIStrzelali samorządowcy z Powiatu Puławskiego [FOTO]

Strzelali samorządowcy z Powiatu Puławskiego [FOTO]

Strzelali samorządowcy z Powiatu Puławskiego [FOTO]

W sobotę na strzelnicy myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego w Puławach odbyły się 17 Integracyjne Zawody Strzeleckie Miast i Gmin Powiatu Puławskiego o „Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu i Starosty Powiatu Puławskiego”. Na strzelnicy zameldowali się przedstawiciele Gmin a także instytucji samorządowych oraz pozasamorządowych.


Oprócz samorządowców w sobotę strzelali strażacy, leśnicy i strażnicy więzienni. Rozegrano dwie konkurencje strzeleckie. Pierwsza to strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu 9 mm gdzie każdy zawodnik oddał 3 strzały próbne i 10 strzałów ocenianych – na odległość 25 m z postawy stojąc w czasie 5 minut. Druga konkurencja to strzelanie z broni długiej tutaj zawodnicy mieli możliwość zmierzenia się z popularnym Kałachem czyli karabinkiem maszynowym AK-47 kal. 7,62 mm w pozycji leżącej.

W konkurencjach indywidualnych wśród samorządowców najlepiej z pistoletu strzelała Agnieszka Bernat Próchniak drugą lokatę zajął zastępca kierownika Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Puławach – Andrzej Szymajda ,na najniższym stopniu podium uplasował się Sławomir Kula z Urzędu Gminy w Końskowoli. Najlepiej karabinkiem Kałasznikowa posługiwał się Marcin Chmurzyński z UG Kurów, drugą lokatę zajął Janusz Wawerski ze Starostwa w Puławach trzecia lokata przypadła Rafałowi Sykutowi z UG w Kurowie.

W klasyfikacjach instytucji pozasamorządowych było równie emocjonująco z pistoletu najlepiej strzelał Zbigniew Hałaczkiewicz – puławski Nadleśniczy, pozostałe dwa miejsca zdobyli pracownicy zakładu Karnego w Opolu Lubelskim Przemysław Czuchryta i Ireneusz Sypuła. W konkurencji z karabinkiem AK -47 bezkonkurencyjny był Sylwester Banaszek z PSP w Puławach druga lokatę jego kolega z drużyny Artur Szaruga a trzecia lokata przypadła Michałowi Gaździe z Nadleśnictwa Puławy. Zespołowo wśród samorządowców trymował zespół UG w Końskowoli druga lokata przypadła w udziale UG w Końskowoli a trzecia UG Janowiec. Pośród drużyn pozasamorządowych zwyciężyło Nadleśnictwo Puławy na drugim miejscu uplasowali się puławscy strażacy a trzecie miejsce zajęli zawodnicy z zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

foto: lpu24.pl

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.