Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIJanusz Grobel od 1 lipca zarobi 20 % mniej – tak zdecydowali radni

Janusz Grobel od 1 lipca zarobi 20 % mniej – tak zdecydowali radni

Janusz Grobel od 1 lipca zarobi 20 % mniej – tak zdecydowali radni

Głosami radnych PiS przy wstrzymującym się radnym Pawle Maju, Marzannie Pakule i głosach przeciw radnych PSPP Prezydent Janusz Grobel od 1 lipca będzie zarabiał 20 % mniej a wszystko to za sprawą Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie obniżenia wynagrodzeń prezydentom, burmistrzom i wójtom. Rada Miasta jak podkreślali radni PiS dostosowała prawo lokalne do aktów wyższego rzędu.

Przypomnijmy, że po obniżeniu pensji dla posłów i senatorów rząd zdecydował się na wypełnienie obietnicy Jarosława Kaczyńskiego i zmniejszył pensję dla samorządowców. W czwartek Rada Miasta Puławy przyjęła uchwałę, w której znalazł się zapis obniżający pensje prezydentowi.

Podczas dyskusji radny PO Piotr Sadurski stanowczo sprzeciwił się obniżce pensji dla prezydenta Janusza Grobla. Przypominał okoliczności wprowadzenia ustawy, która obniżyła uposażenia posłom, senatorom a także samorządowcom. Wzywał by Rada Miasta nie była nadgorliwa w swoich działaniach.

Przewodniczący klubu radnych PiS Ireneusz Rzepkowski stanowczo odrzucił tezę o nadgorliwości. Decyzję klubu tłumaczył koniecznością dostosowania prawa do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów.

Ireneusz Rzepkowski – Szef Klubu Radnych PiS

Czwartkowa sesja to nie tylko obniżka pensji prezydenta podczas obrad radni uporządkowali jak czytamy w uzasadnieniu do Uchwały wszelkie dotychczasowe zmiany dotyczące cen biletów za przejazdy i przewóz bagażu. Ceny biletów pozostały niezmienne. Obniżono minimalne doładowanie e-karty z 15 do 10 zł.

Nie udało się przegłosować wniosku radnego PiS Michała Śmicha o przyznaniu ulgi w postaci darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów puławskich szkół z najlepszymi wynikami w nauce. W rozmowach podczas przerwy dało się słyszeć, że jest to kolejna furtka dla kolejnych oczekiwań a w sytuacji, kiedy przed miastem stoją inwestycje nie można tworzyć precedensów. Opozycja zarzucała także wnioskodawcom nieprzygotowanie projektu – określane jako kolejna wrzutka tuż przed sesją.

Zaiskrzyło w tej sprawie na linii Młodzieżowa Rada Miasta a Rada dorosła. Przewodniczący tego gremium Daniel Mazurek uznał i wyartykułował to w imieniu Młodzieżowej Rady Miasta, że taka ulga młodzieży nie interesuje co jest o tyle dziwne, że jeszcze nie tak dawno młodzież była tym żywo zainteresowana.

Radna PiS Halina Jarząbek ostro zareagowała na te słowa i obiecała przewodniczącemu MRM, że dopilnuje by swoje stanowisko, które wygłosił w czwartek przekazał młodym radnym na kolejnej sesji. Ostatecznie Rada nie procedowała tego punktu.

Daniel Mazurek – Przewodniczący MRM, Bożena Krygier – Przewodnicząca RM Puławy

Radni podczas czwartkowej zajmowali się także wysokością i zasadami ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce, dziennych opiekunów lub podmiotów zatrudniających dziennych opiekunów na terenie Miasta Puławy.

Radni upoważnili prezydenta Puław do ustalenia cen i opłat oraz stosowania zwolnień i upustów za korzystanie z przyszkolnych obiektów i urządzeń sportowych.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.