Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIŚwięto Wojska Polskiego w Puławach [VIDEO]

Święto Wojska Polskiego w Puławach [VIDEO]

Święto Wojska Polskiego w Puławach [VIDEO]

Na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej każdego 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego uroczystości te przywrócił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ustawą z 1992 r. Obchodom święta towarzyszą w całym kraju liczne wydarzenia.

W Puławach uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Garnizonowym. Chwilę po niej uroczystości patriotyczne rozpoczęły się na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich nieopodal tablicy upamiętniającej Marszałka Józefa Piłsudskiego. Warto przypomnieć, że w Puławach odbyła się narada i zapadły strategiczne decyzje tuż przed ofensywą wojsk polskich w wojnie 1920 r.


Obchody Święta Wojska Polskiego 2018 – dziedziniec Pałacu Czartoryskich

Obchodom Święta Wojska Polskiego, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy towarzyszyło wiele przedsięwzięć kulturalnych. Kilka dni wcześniej cykliści amatorzy i pasjonaci historii wzięli udział w Kontrofensywie Rowerowej 2018, która oprócz rekreacji rowerowej miała na celu przypomnienie wydarzeń historycznych i zwiedzanie miejsc związanych ściśle z wojną 1920 roku na terenach powiatu puławskiego. Mieszkańcy Puław mogli obejrzeć także dwie wystawy zatytułowane “Józef Piłsudski. Dziadek” oraz „Oni walczyli o Niepodległą”. Zaplanowano także koncert pieśni patriotycznych „Śpiewamy z gwiazdami, czyli potyczki z piosenką”.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.