Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIZgodnie z zapowiedziami nauczyciele rozpoczęli strajk [VIDEO]

Zgodnie z zapowiedziami nauczyciele rozpoczęli strajk [VIDEO]

Zgodnie z zapowiedziami nauczyciele rozpoczęli strajk [VIDEO]

Zgodnie z zapowiedziami Związku Nauczycielstwa Polskiego i braku porozumienia rządem w niedzielnych tzw. rozmowach ostatniej szansy w poniedziałek rozpoczął się strajk. Zgodnie z założeniami strajkujący nauczyciele i pracownicy administracji w tych dniach powinni powstrzymać się od wykonywania jakichkolwiek obowiązków służbowych.

Od samego rana w puławskich placówkach oświatowych było sporo zamieszania jednak pomimo nie prowadzonych zajęć każdy uczeń, który trafił tego dnia do szkoły miał zapewnioną opiekę o taką opiekę nad dziećmi mieli zadbać dyrektorzy placówek. Co ciekawe w Puławach mogliśmy zaobserwować współpracę różnych organizacji związkowych. Pomimo tego, że oficjalnie centrala Solidarności porozumiała się z rządem to na budynkach widać było oprócz flag ZNP także i flagi tej organizacji nieoficjalnie wiadomo, że do strajku przystąpili także członkowie Solidarności. – Na wysokości zadania stanęli lokalni członkowie ZNP mówi nam Lucjan Tomaszewski – Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Puławach. Wszystkie placówki zostały profesjonalnie obsłużone, wszystkie niezbędne informacje dotarły na czas. Wszystkie procedury zostały zachowane i spór prowadzony jest  zgodnie z przepisami.  można powiedzieć, że strajk został przygotowany profesjonalnie. Oczywiście nic by się nie wydarzyło gdyby nie poparcie grona pedagogicznego bo bez tego prezesi nie wiele mogliby zdziałać – dodaje Lucjan Tomaszewski .

Lucjan Tomaszewski – Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Puławach

Warto przypomnieć kalendarium o swoich oczekiwaniach i terminach ewentualnego strajku związkowcy z ZNP informowali już w styczniu. Niestety jak mówią dopiero na tydzień przed zaplanowanymi strajkiem podjęto jakiekolwiek rozmowy. Związkowcy pytani o to jak długo zamierzają wytrzymać mówili, że strajk jest bezterminowy i będą protestować do skutku. W proteście nie biorą udziału MP nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 4, w której w referendum o przeprowadzeniu (lub nie) strajku przeważyły dwa głosy.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.