Puławy .online - tym żyje miasto
HomeSPORTWisła nie grała, ale wciąż jest liderem

Wisła nie grała, ale wciąż jest liderem

Wisła nie grała, ale wciąż jest liderem

Zawodnicy puławskiej Wisły pauzują ze względu na zakażenia koronawirusem u podopiecznych Mariusza Pawlaka. Ubiegłotygodniowy mecz z Chełmianką jak i mające odbyć się w Święta spotkanie z Wisłoką Dębica zostały przełożone na inne terminy. To, że wiślacy nie grali nie oznacza, że zatrzymała się cała III liga.

Swoje mecze rozgrywali przeciwnicy puławian. Przypomnijmy, że w tym momencie Wisła z 24 rozegranymi spotkaniami i dorobkiem 60 punktów zajmuje pierwsze miejsce. Drugi w tabeli zespół Sokoła Sieniawa w ostatnich dwóch kolejkach zdobył 3 punkty i zbliżył się do puławian na odległość 5 “oczek”. Puławianie na szczęście są w na tyle dobrej sytuacji, że mają o dwa rozegrane mecze mniej. Jest zatem szansa na powiększenie przewagi.

Sokół Sieniawa, który jeszcze nawiązuje walkę z Wisłą o awans do II ligi, w ostatniej kolejce uległ na własnym boisku Chełmiance 0:1. Porażka podopiecznych trenera Ryszarda Kuźmy nie pozwoliła na niebezpieczne zbliżenie się do lidera. Miejmy nadzieję, że już w przyszły weekend zgodnie z kalendarzem rozgrywek puławianie spotkają się w meczu z lokalnym rywalem Lewartem Lubartów, który można rzec naszpikowany jest byłymi zawodnikami Wisły.

W Lubartowie występują m.in Krystian Żelisko, Arkadiusz Maksymiuk, Dawid Pożak czy Konrad Nowak. W sobotnie popołudnie na stadionie przy ul. Parkowej w Lubartowie zapowiada się emocjonujące spotkanie. Gospodarzom zależy na każdym punkcie, ponieważ znaleźli się w wyjątkowo niekomfortowym położeniu, zajmują 17- tą, zagrożoną spadkiem pozycję w tabeli.

Autor: P. Nowosadzki

Foto archiwalne

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.