Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIW tym roku pobiegną “O Błękitną Wstęgę Wisły”

W tym roku pobiegną “O Błękitną Wstęgę Wisły”

W tym roku pobiegną “O Błękitną Wstęgę Wisły”

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Uliczno-Przełajowych Biegów “O Błękitną Wstęgę Wisły”. Impreza w tym roku ma odbyć się na początku czerwca.

Głównym organizatorem inicjatywy jest Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Zaplanowano biegi masowe 5 i 10-kilometrowe, przewidziano są także trasy dla dzieci i młodzieży od 150 do 1400 metrów. Na tę chwilę organizatorzy przewidują limit 200 startujących wspólnie zawodników na 5 i 10 kilometrów, jednak będzie to uzależnione od aktualnej sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących w tym czasie wytycznych. Trasy biegów, które odbędą się 6 czerwca, będą prowadzić przez tereny wokół stadionu przy ul. Hauke-Bosaka oraz las.

Celem imprezy jest popularyzacja biegów jako najprostszej formy ruchu, jak również uczczenie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Szczegółowe informacje o zapisach na biegi w poszczególnych kategoriach można znaleźć na stronie Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej ptkkf.pulawy.pl. Portal LPU24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.