Puławy .online - tym żyje miasto
HomeSPORTMajówkowe zwycięstwo Wisły Puławy [VIDEO]

Majówkowe zwycięstwo Wisły Puławy [VIDEO]

Majówkowe zwycięstwo Wisły Puławy [VIDEO]

W majówkowy weekend piłkarze Wisły Puławy nie próżnowali. W niedzielę podjęli na własnym stadionie zespół ŁKS Łagów.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla puławian. Nieoczekiwanie to ekipa gości po kwadransie gry wyszła na prowadzenie, wykorzystali oni rzut karny po faulu Mateusza Pielacha. Od tego czasu przyjezdni skupiali się głównie na obronie wyniku. Tego rodzaju taktyka zdawała egzamin przez nieco ponad 20 minut. W 37. minucie puławianom udało się trafić do siatki, strzelcem wyrównującej bramki był Adrian Paluchowski. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 1:1.

W drugiej połowie ekipa Łagowa nadal głównie się broniła. Zadanie to nie było łatwe, zwłaszcza, że goście od 47. minuty grali w dziesiątkę. Niedługo później poważnej kontuzji doznał bramkarz przyjezdnych. Pomimo trudnych warunków oraz wielu fauli wiślakom udało się przejąć kontrolę nad spotkaniem. W 68. minucie zdołali wyjść na prowadzenie po bramce Emila Drozdowicza. Niemal 10 minut później puławianom udało się jeszcze podwyższyć prowadzenie, a sprawnym egzekutorem okazał się Błażej Cyfert. Rywale nie byli już w stanie odpowiedzieć i Wisła odniosła kolejne zwycięstwo, przybliżające puławską drużynę do awansu.

Wisła Puławy – ŁKS Łagów 3:1 (1:1)

Gole: Paluchowski 37, Drozdowicz 68, Cyfert 77 – Imiela 15 (k)

Wisła: Owczarzak- Kuban, Pielach, Cyfert, Cheba, Kacprzycki (90 Czelny), Bartosiak (80 Wiech) Skałecki (90+4 W. Puton), Drozdowicz (80 Ednilson), K.Puton (90 Kondracki), Paluchowski

Już w najbliższą środę graczy Wisły Puławy czeka bój z Wisłoką Dębica, początek o godz. 17:00.

foto archiwalne

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.