Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIRadni i mieszkańcy będą debatować nad Raportem o stanie miasta

Radni i mieszkańcy będą debatować nad Raportem o stanie miasta

Radni i mieszkańcy będą debatować nad Raportem o stanie miasta

Podczas zbliżającej się czerwcowej sesji Rady Miasta odbędzie się dyskusja nad przedstawionym przez prezydenta Pawła Maja Raportem o stanie miasta Puławy za 2020 rok. Swoje zdanie na temat tego dokumentu podczas obrad będą mogli wyrazić również mieszkańcy.

Obowiązek stworzenia całorocznego raportu spoczywa na włodarzach gmin w całej Polsce od dwóch lat. Dokument jest już dostępny w formie elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Puławy. Debata o stanie miasta jest okazją do podsumowania działalności prezydenta przez ostatnich 12 miesięcy. Przypomnijmy, że w zeszłym roku po dyskusji nad Raportem za rok 2019 podczas głosowania nad wotum zaufania prezydent Paweł Maj nie uzyskał wystarczającej liczby głosów radnych. Jeśli sytuacja w tym roku się powtórzy, Rada Miasta na kolejnej sesji będzie mogła podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta.

W debacie nad raportem głos będą mogli zabrać puławianie. Liczba mieszkańców mogących brać udział w dyskusji wynosi 15, chyba że rada postanowi o jej zwiększeniu. Pisemne zgłoszenie mieszkańca poparte podpisami co najmniej 50 osób należy składać do Przewodniczącej Rady Miasta w sali obsługi puławskiego Ratusza do środy 23 czerwca. Sesja ma się odbyć dzień później w sali konferencyjnej Urzędu Miasta o godz. 14:00.

Foto archiwalne

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.