Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIRząd podał plan znoszenia restrykcji na wakacje

Rząd podał plan znoszenia restrykcji na wakacje

Rząd podał plan znoszenia restrykcji na wakacje

Na ostatniej konferencji prasowej przedstawiciele rządu poinformowali o planie znoszenia restrykcji nałożonych w związku z pandemią COVID-19. Niektóre zmiany będą obowiązywać już od najbliższej niedzieli.

Od 13 czerwca otwarte zostaną strefy gastronomiczne w kinach, teatrach czy na koncertach. Od tego dnia w świątyniach może być zajęta połowa miejsc. Do limitu nie wliczają się osoby już zaszczepione przeciw koronawirusowi.

Więcej zmian czeka nas od 26 czerwca. W wakacje otwarte zostaną dyskoteki, w zabawach będzie mogło uczestniczyć jednocześnie 150 osób. W siłowniach, klubach fitness, obiektach handlowych oraz na wystawach czy placach targowych obowiązywać będzie ograniczenie jednej osoby na 10 metrów kwadratowych. Podczas spektakli teatralnych oraz seansów w kinach zajęte będzie mogło być trzy czwarte miejsc dostępnych dla publiczności, taki sam limit będzie obowiązywać w świątyniach. W tracie wydarzeń sportowych kibice będą mogli zapełnić połowę miejsc.

Przedstawiciele rządu poinformowali także, że od 26 czerwca status osoby w pełni zaszczepionej będzie można nabyć 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia. Status ten ma pomóc między innymi w swobodnym przemieszczaniu się za granicą bez konieczności poddawania się kwarantannie.

Foto: Pixabay

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.