Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIŚwięto Róż w Końskowoli w tym tygodniu

Święto Róż w Końskowoli w tym tygodniu

Święto Róż w Końskowoli w tym tygodniu

W najbliższy weekend już po raz dwudziesty czwarty w Końskowoli odbędzie się Święto Róż. Podczas wydarzenia tradycyjnie zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą odmianę, swoją Różę Miss wybierze także publiczność.

Wydarzenie potrwa 2 dni. W sobotę zaplanowano między innymi zawody wędkarskie, które już od 7:30 rozpoczną się w Starej Wsi. Oprócz tego odbędą się także rajdy pieszy i rowerowy szlakiem różanym, a około 18:00 przewidziano zwiedzanie końskowolskich zabytków z przewodnikiem.

Najpiękniejsza róża zostanie zaś wybrana w niedzielę, po uroczystej Mszy świętej w kościele parafialnym, która zacznie się w południe. Łącznie zostaną przyznane 3 nagrody, dla najpiękniejszej róży wystawy, Róży Miss Publiczności, a także w profesjonalnym konkursie przeprowadzanym przez Polskie Towarzystwo Różane.

Niedzielna część uroczystości oficjalnie rozpocznie się o 13:00, od tej godziny wszyscy zgromadzeni będą mogli podziwiać przygotowaną przez szkółkarzy wystawę. Będzie również możliwość zwiedzania znajdującego się w Końskowoli Muzeum Tęczyńskich jak również posłuchania muzyki ludowej. Podczas Święta Róż osoby chętne będą mogły też zaszczepić się przeciw COVID-19 w budynku Ratusza w Końskowoli, od 10:00 do 18:00.

foto archiwalne

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.