Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIOstatnie dni na zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego 2022

Ostatnie dni na zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego 2022

Ostatnie dni na zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego 2022

Jeszcze do środy mieszkańcy Puław mogą zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. W tym roku kwota do rozdysponowania na wybrane propozycje puławian to 500 tysięcy złotych.

Aby móc zgłosić swój projekt, trzeba być mieszkańcem Puław i mieć ukończone 16 lat. Projektodawca powinien pobrać odpowiedni formularz dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy w zakładce Budżet Obywatelski i wypełnić go. Swój projekt powinien poprzeć podpisami 20 innych osób. Wypełniony formularz należy złożyć w formie papierowej do skrzynki podawczej Urzędu Miasta od strony Sądu Rejonowego, elektronicznie bądź pocztą. Ta sama osoba może zgłosić kilka projektów.

Z harmonogramu przygotowanego przez prezydenta Pawła Maja wynika, że z tegorocznej kwoty pół miliona złotych 350 tysięcy zostanie przeznaczone na projekty duże, zaś pozostałe 150 tysięcy – na projekty małe. Głosowanie na już zatwierdzone propozycje mieszkańców rozpocznie się 21 września i potrwa tydzień. Realizacja wybranych przez puławian przedsięwzięć nastąpi już w przyszłym roku.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.