Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIW Puławach trwa Międzynarodowy Festiwal Organowy

W Puławach trwa Międzynarodowy Festiwal Organowy

W Puławach trwa Międzynarodowy Festiwal Organowy

W Puławach trwa XI Międzynarodowy Festiwal Organowy. W lipcowe poniedziałki w kościele św. Brata Alberta w Puławach prezentują się wirtuozi tego instrumentu.

Już w najbliższy poniedziałek 19 lipca w puławskiej świątyni zaprezentuje się Tomasz Soczek, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów organowych. Będzie to przedostatni koncert w ramach tegorocznej edycji Festiwalu.

W poniedziałek 26 lipca na zakończenie wydarzenia w puławskim kościele św. Brata Alberta wystąpi pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego Marek Kudlicki, znany propagator muzyki organowej. Kudlicki koncertował na całym świecie, wielokrotnie łączy występy wirtuoza organów z działalnością dyrygencką.

Oba koncerty, zarówno ten 19 jak i 26 lipca, rozpoczną się o godz. 19:00. Wstęp na nie jest bezpłatny. Organizatorami XI Międzynarodowego Festiwalu Organowego są Towarzystwo Przyjaciół Puław oraz parafia pw. św. Brata Alberta. Kierownikiem artystycznym koncertów jest Jerzy Kukla.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.