Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIPobocze ul. Powstańców Listopadowych posprzątane [VIDEO]

Pobocze ul. Powstańców Listopadowych posprzątane [VIDEO]

Pobocze ul. Powstańców Listopadowych posprzątane [VIDEO]

238 kg śmieci – tyle udało się zebrać podczas wtorkowej akcji sprzątania świata organizowanej przez wolontariuszy z Leroy Merlin. Sprzyjała i pogoda, i zapał uczestników, którzy poświęcili swój wolny czas na ratowanie Ziemi.

Koordynator akcji Aleksander Filipek tłumaczył, że robiąc wcześniej rekonesans zauważył, iż na terenie obejmującym akcję w naszym mieście było stosunkowo czyściej niż w innych miastach, w których Leroy-Merlin organizowało podobne inicjatywy. W akcji wzięli udział wolontariusze fundacji Leroy-Merlin, jak również chętni mieszkańcy miasta.

 

Aleksander Filipek koordynator akcji

Ochotnicy przemierzyli teren pobocza ulicy Powstańców Listopadowych. Choć na pierwszy rzut oka wydawało się, że jest tam czysto, wszystkich zaskoczyła ilość nieczystości zebranych tego dnia do kolorowych worków na odpady.

Zebrano ponad 47 kg plastiku, 54 kg szkła i 137 kg frakcji mieszanej. Fundacja Leroy Merlin włączyła się do Akcji Sprzątania Świata pod hasłem “Zostań bohaterem naszej Ziemi”. W całej Polsce o tej pory wolontariuszom udało się zebrać ponad 7 ton śmieci.

Autor: M. Owczarz

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.