Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIKonkurs literacki MDK “Życie na pokaz”

Konkurs literacki MDK “Życie na pokaz”

Konkurs literacki MDK “Życie na pokaz”

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach wraz z Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszają do udziału w konkursie literackim “Życie na pokaz”. Inicjatywa inspirowana jest tegorocznym utworem wybranym do Narodowego Czytania czyli “Moralnością pani Dulskiej”.

Tematem konkursu jest bowiem funkcjonujący w społecznej świadomości termin “dulszczyzna”, oznaczający obłudę, dwulicowość, stwarzanie pozorów. Jak przekonują organizatorzy konkursu, taką postawę możemy bardzo często spotkać w naszym otoczeniu. Zadaniem uczestników jest opisanie takiej właśnie postawy w wierszu lub opowiadaniu, którego długość nie powinna przekraczać dwóch stron A4. Propozycja konkursowa powinna być nadesłana w formie elektronicznej na adres mailowy mdk.konkursy@gmail.com do 30 października.

Uroczyste ogłoszenie laureatów ma nastąpić podczas “Południa literackiego”, planowanego na połowę listopada. Prace uczestników będą oceniane w kategoriach klasy 5-6, 7-8, oraz szkoły średnie. Szczegółowy regulamin konkursu można pobrać ze strony internetowej Młodzieżowego Domu Kultury.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.